Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2015 – Wikipedia, wolna encyklopedia
| |||
Szczegóły | |||
Organizacja | |||
---|---|---|---|
Termin | 13–21 czerwca 2015 | ||
Zwycięzca |
Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2015 – trzynaste mistrzostwa Europy w rugby 7 kobiet, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez Rugby Europe mające na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w Europie. Zostały rozegrane w formie czterech turniejów w trzech hierarchicznie ułożonych dywizjach w okresie od 13 do 21 czerwca 2015 roku. W walce o tytuł mistrzowski brało udział dwanaście zespołów, pozostałe europejskie drużyny, które przystąpiły do rozgrywek, występowały w niższych dywizjach, pomiędzy wszystkimi trzema istnieje system awansów i spadków. Zawody służyły również jako kwalifikacja do turnieju rugby 7 na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Tytuł mistrzowski zdobyły reprezentantki Francji goszcząc w obu finałach i wygrywając jeden z nich, tym samym kwalifikując się na igrzyska olimipijskie w Rio de Janeiro.
Informacje ogólne
[edytuj | edytuj kod]Mistrzostwa zostały rozegrane w formie czterech turniejów – dwóch w Women’s Sevens Series oraz po jednym dla pozostałych klas rozgrywkowych, w których drużyny były rozstawione według wyników osiągniętych w poprzednich mistrzostwach. W każdym z nich brało udział dwanaście zespołów liczących maksymalnie dwanaście zawodniczek. Turniej najniższej dywizji został rozegrany w dniach 22–21 czerwca w Zagrzebiu, Dywizja A rywalizowała zaś tydzień wcześniej w Kownie[1]. Mistrzem Europy zostawała natomiast drużyna, która po rozegraniu dwóch turniejów podczas tych samych weekendów – w Kazaniu i Malemort-sur-Corrèze – zgromadziła najwięcej punktów, które były przyznawane za zajmowane w nich miejsca[2]:
Miejsce | Punkty |
---|---|
1 | 20 |
2 | 18 |
3 | 16 |
4 | 14 |
5 | 12 |
6 | 10 |
7 | 8 |
8 | 6 |
9 | 4 |
10 | 3 |
11 | 2 |
12 | 1 |
W przypadku tej samej liczby punktów ich lokaty były ustalane kolejno na podstawie[3]:
- lepszego bilansu punktów zdobytych i straconych;
- większej ilości zdobytych przyłożeń;
- rzutu monetą.
Reprezentacje w każdym z turniejów zostały podzielone na trzy czterozespołowe grupy rywalizujące w pierwszej fazie w ramach grup systemem kołowym. Zwycięzca meczu zyskiwał cztery punkty, za remis przysługiwały dwa punkty, porażka nie była punktowana, a zdobycie przynajmniej czterech przyłożeń lub przegrana nie więcej niż siedmioma punktami premiowana była natomiast punktem bonusowym. Po zakończeniu pierwszej fazy ustalany był ranking przed dwumeczową fazą play-off – czołowa ósemka awansowała do ćwierćfinałów, pozostałe cztery zespoły walczyły zaś o Bowl. Przy ustalaniu rankingu po fazie grupowej w przypadku tej samej liczby punktów lokaty zespołów były ustalane kolejno na podstawie [4]:
- wyniku meczu pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
- lepszego bilansu punktów zdobytych i straconych;
- lepszego bilansu przyłożeń zdobytych i straconych;
- większej ilości zdobytych punktów;
- większej ilości zdobytych przyłożeń;
- rzutu monetą.
Pomiędzy dywizjami istnieje system awansów i spadków – po zakończonym sezonie dwie najsłabsze reprezentacje z Women’s Sevens Series oraz Dywizji A zostały relegowane do niższych klas rozgrywkowych, a ich miejsce zajęli finaliści zawodów odpowiednio Dywizji A oraz Dywizji B[5].
Najlepsza reprezentacja tego sezonu, spośród tych, które dotąd nie uzyskały awansu, otrzymała bezpośrednią kwalifikację do olimpijskiego turnieju. Kolejna otrzymała prawo występu w światowym turnieju kwalifikacyjnym, a o kolejne trzy miejsca w tych zawodach miały walczyć w repasażach pozostałe drużyny Grand Prix Series, czołowe zespoły Dywizji A oraz zwycięzca Dywizji B[6].
Dywizja B (Zagrzeb)
[edytuj | edytuj kod]W zawodach triumfowała Dania, która wraz z Izraelem zyskała awans do Dywizji A[7].
Faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Dania | 3 | 3 | 0 | 0 | 116 | 0 | +116 | 9 | Cup + Plate |
2. | Turcja | 3 | 1 | 1 | 1 | 39 | 44 | -5 | 6 | Cup + Plate |
3. | Luksemburg | 3 | 1 | 1 | 1 | 51 | 68 | -17 | 6 | Bowl |
4. | Czarnogóra | 3 | 0 | 0 | 3 | 10 | 104 | -94 | 3 | Bowl |
20 czerwca 2015 10:00 | Dania | 48 - 0 | Czarnogóra | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 11:06 | Turcja | 17 - 17 | Luksemburg | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 13:00 | Dania | 46 - 0 | Luksemburg | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 14:06 | Turcja | 22 - 5 | Czarnogóra | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 16:00 | Luksemburg | 34 - 5 | Czarnogóra | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 17:06 | Dania | 22 - 0 | Turcja | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Grupa B
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Chorwacja | 3 | 3 | 0 | 0 | 72 | 5 | +67 | 9 | Cup + Plate |
2. | Malta | 3 | 1 | 1 | 1 | 42 | 27 | +15 | 6 | Cup + Plate |
3. | Bułgaria | 3 | 1 | 1 | 1 | 41 | 39 | +2 | 6 | Cup + Plate |
4. | Słowenia | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 84 | -84 | 3 | Bowl |
20 czerwca 2015 10:22 | Chorwacja | 30 - 0 | Słowenia | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 11:28 | Malta | 12 - 12 | Bułgaria | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 13:22 | Chorwacja | 27 - 0 | Bułgaria | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 14:28 | Malta | 25 - 0 | Słowenia | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 16:22 | Bułgaria | 29 - 0 | Słowenia | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 17:28 | Chorwacja | 15 - 5 | Malta | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Grupa C
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Izrael | 3 | 3 | 0 | 0 | 108 | 12 | +96 | 9 | Cup + Plate |
2. | Łotwa | 3 | 2 | 0 | 1 | 84 | 24 | +60 | 7 | Cup + Plate |
3. | Serbia | 3 | 1 | 0 | 2 | 10 | 86 | -76 | 5 | Cup + Plate |
4. | Austria | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 80 | -80 | 3 | Bowl |
20 czerwca 2015 10:44 | Izrael | 41 - 0 | Austria | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 11:50 | Łotwa | 43 - 0 | Serbia | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 13:44 | Izrael | 43 - 0 | Serbia | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 14:50 | Łotwa | 29 - 0 | Austria | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 16:44 | Serbia | 10 - 0 | Austria | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 17:50 | Izrael | 24 - 12 | Łotwa | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Faza pucharowa
[edytuj | edytuj kod]Cup + Plate
[edytuj | edytuj kod]Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
21 czerwca 2015 | |||||||||||||
Dania | 34 | ||||||||||||
21 czerwca 2015 | |||||||||||||
Luksemburg | 0 | ||||||||||||
Dania | 15 | ||||||||||||
20 czerwca 2015 | |||||||||||||
Łotwa | 10 | ||||||||||||
Łotwa | 22 | ||||||||||||
21 czerwca 2015 | |||||||||||||
Malta | 12 | ||||||||||||
Dania | 27 | ||||||||||||
21 czerwca 2015 | |||||||||||||
Izrael | 19 | ||||||||||||
Izrael | 24 | ||||||||||||
21 czerwca 2015 | |||||||||||||
Bułgaria | 14 | ||||||||||||
Izrael | 20 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
21 czerwca 2015 | |||||||||||||
Chorwacja | 12 | 21 czerwca 2015 | |||||||||||
Chorwacja | 10 | ||||||||||||
Łotwa | 10 | ||||||||||||
Turcja | 7 | ||||||||||||
Chorwacja | 15 | ||||||||||||
21 czerwca 2015 | Dania | 34 - 0 | Luksemburg | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2015 | Łotwa | 22 - 12 | Malta | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Izrael | 24 - 14 | Bułgaria | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Chorwacja | 10 - 7 | Turcja | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Dania | 15 - 10 | Łotwa | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Izrael | 20 - 12 | Chorwacja | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Dania | 27 - 19 | Izrael | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Łotwa | 10 - 15 | Chorwacja | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Półfinały | Finał | |||||||
21 czerwca 2015 | ||||||||
Luksemburg | 5 | |||||||
21 czerwca 2015 | ||||||||
Malta | 21 | |||||||
Malta | 7 | |||||||
21 czerwca 2015 | ||||||||
Turcja | 10 | |||||||
Bułgaria | 7 | |||||||
Turcja | 14 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
21 czerwca 2015 | ||||||||
Luksemburg | 5 | |||||||
Bułgaria | 14 | |||||||
21 czerwca 2015 | Luksemburg | 5 - 21 | Malta | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Bułgaria | 7 - 14 | Turcja | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Malta | 7 - 10 | Turcja | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Luksemburg | 5 - 14 | Bułgaria | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Bowl
[edytuj | edytuj kod]Półfinały | Finał | |||||||
21 czerwca 2015 | ||||||||
Serbia | 32 | |||||||
21 czerwca 2015 | ||||||||
Czarnogóra | 5 | |||||||
Serbia | 5 | |||||||
21 czerwca 2015 | ||||||||
Słowenia | 10 | |||||||
Austria | 5 | |||||||
Słowenia | 10 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
21 czerwca 2015 | ||||||||
Czarnogóra | 10 | |||||||
Austria | 15 | |||||||
21 czerwca 2015 | Serbia | 32 - 5 | Czarnogóra | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Austria | 5 - 10 | Słowenia | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Serbia | 5 - 10 | Słowenia | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
21 czerwca 2015 | Czarnogóra | 10 - 15 | Austria | Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Reprezentacja | Uwagi |
---|---|---|
1 | Dania | Awans do Dywizji A i repasaży |
2 | Izrael | Awans do Dywizji A |
3 | Chorwacja | - |
4 | Łotwa | - |
5 | Turcja | - |
6 | Malta | - |
7 | Bułgaria | - |
8 | Luksemburg | - |
9 | Słowenia | - |
10 | Serbia | - |
11 | Austria | - |
12 | Czarnogóra | - |
Dywizja A (Kowno)
[edytuj | edytuj kod]W zawodach bez większych problemów triumfowała Belgia, która wraz z Finlandią zyskała awans do Dywizji A[8][9].
Faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Belgia | 3 | 3 | 0 | 0 | 96 | 7 | +89 | 9 | Cup + Plate |
2. | Czechy | 3 | 2 | 0 | 1 | 29 | 31 | -2 | 7 | Cup + Plate |
3. | Finlandia | 3 | 1 | 0 | 2 | 34 | 27 | +7 | 5 | Bowl |
4. | Litwa | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 94 | -94 | 3 | Bowl |
13 czerwca 2015 10:00 | Belgia | 50 - 0 | Litwa | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 11:06 | Finlandia | 5 - 7 | Czechy | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 13:00 | Belgia | 26 - 7 | Czechy | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 14:06 | Finlandia | 29 - 0 | Litwa | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 16:00 | Czechy | 15 - 0 | Litwa | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 17:06 | Belgia | 20 - 0 | Finlandia | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
Grupa B
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Szwecja | 3 | 2 | 1 | 0 | 61 | 29 | +32 | 8 | Cup + Plate |
2. | Polska | 3 | 2 | 0 | 1 | 69 | 10 | +59 | 7 | Cup + Plate |
3. | Mołdawia | 3 | 1 | 0 | 2 | 29 | 81 | -52 | 5 | Cup + Plate |
4. | Węgry | 3 | 0 | 1 | 2 | 31 | 70 | -39 | 4 | Bowl |
13 czerwca 2015 10:22 | Szwecja | 17 - 17 | Węgry | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 11:28 | Mołdawia | 0 - 33 | Polska | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 13:22 | Szwecja | 10 - 7 | Polska | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 14:28 | Mołdawia | 24 - 14 | Węgry | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 16:22 | Polska | 29 - 0 | Węgry | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 17:28 | Szwecja | 34 - 5 | Mołdawia | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
Grupa C
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Szwajcaria | 3 | 3 | 0 | 0 | 49 | 22 | +27 | 9 | Cup + Plate |
2. | Rumunia | 3 | 2 | 0 | 1 | 57 | 17 | +40 | 7 | Cup + Plate |
3. | Norwegia | 3 | 1 | 0 | 2 | 31 | 55 | -24 | 5 | Cup + Plate |
4. | Gruzja | 3 | 0 | 0 | 3 | 12 | 55 | -43 | 3 | Bowl |
13 czerwca 2015 10:44 | Rumunia | 26 - 5 | Norwegia | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 11:50 | Gruzja | 0 - 20 | Szwajcaria | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 13:44 | Rumunia | 10 - 12 | Szwajcaria | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 14:50 | Gruzja | 12 - 14 | Norwegia | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 16:44 | Szwajcaria | 17 - 12 | Norwegia | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
13 czerwca 2015 17:50 | Rumunia | 21 - 0 | Gruzja | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
Faza pucharowa
[edytuj | edytuj kod]Cup + Plate
[edytuj | edytuj kod]Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Belgia | 25 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Norwegia | 5 | ||||||||||||
Belgia | 17 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Rumunia | 0 | ||||||||||||
Polska | 12 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Rumunia | 21 | ||||||||||||
Belgia | 29 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Finlandia | 7 | ||||||||||||
Szwajcaria | 7 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Finlandia | 12 | ||||||||||||
Finlandia | 17 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Szwecja | 12 | 14 czerwca 2015 | |||||||||||
Szwecja | 20 | ||||||||||||
Rumunia | 7 | ||||||||||||
Czechy | 12 | ||||||||||||
Szwecja | 12 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 10:00 | Belgia | 25 - 5 | Norwegia | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 11:06 | Polska | 12 - 21 | Rumunia | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 10:22 | Szwajcaria | 7 - 12 | Finlandia | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 10:44 | Szwecja | 20 - 12 | Czechy | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 13:56 | Belgia | 17 - 0 | Rumunia | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 14:18 | Finlandia | 17 - 12 | Szwecja | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 17:05 | Belgia | 29 - 7 | Finlandia | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 16:43 | Rumunia | 7 - 12 | Szwecja | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
Półfinały | Finał | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Norwegia | 5 | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Polska | 12 | |||||||
Polska | 34 | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Szwajcaria | 0 | |||||||
Szwajcaria | 12 | |||||||
Czechy | 10 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Norwegia | 5 | |||||||
Czechy | 15 | |||||||
14 czerwca 2015 13:12 | Norwegia | 5 - 12 | Polska | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 13:34 | Szwajcaria | 12 - 10 | Czechy | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 16:16 | Polska | 34 - 0 | Szwajcaria | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 15:54 | Norwegia | 5 - 15 | Czechy | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
Bowl
[edytuj | edytuj kod]Półfinały | Finał | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Mołdawia | 15 | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Litwa | 0 | |||||||
Mołdawia | 12 | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Węgry | 17 | |||||||
Węgry | 10 | |||||||
Gruzja | 0 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Litwa | 5 | |||||||
Gruzja | 24 | |||||||
14 czerwca 2015 11:28 | Mołdawia | 15 - 0 | Litwa | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 11:50 | Węgry | 10 - 0 | Gruzja | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 15:02 | Mołdawia | 12 - 17 | Węgry | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
14 czerwca 2015 14:40 | Litwa | 5 - 24 | Gruzja | Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno |
Relacja |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Reprezentacja | Uwagi |
---|---|---|
1 | Belgia | Awans do EWSS i repasaży |
2 | Finlandia | Awans do EWSS i repasaży |
3 | Szwecja | awans do repasaży |
4 | Rumunia | awans do repasaży |
5 | Polska | - |
6 | Szwajcaria | - |
7 | Czechy | - |
8 | Norwegia | - |
9 | Węgry | - |
10 | Mołdawia | - |
11 | Gruzja | Spadek do Dywizji B |
12 | Litwa | Spadek do Dywizji B |
Pierwszy turniej EWSS (Kazań)
[edytuj | edytuj kod]Zawody zostały rozegrane na stadionie Tulpar, arenie turnieju rugby 7 na Letniej Uniwersjadzie 2013[10]. W swoich grupach najlepsze były Rosja, Francja i Anglia[11] i taką kolejnością zakończyły się te zawody[12][13][14].
Faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Rosja | 3 | 3 | 0 | 0 | 126 | 0 | +126 | 9 | Cup + Plate |
2. | Włochy | 3 | 2 | 0 | 1 | 36 | 65 | -29 | 7 | Cup + Plate |
3. | Szkocja | 3 | 1 | 0 | 2 | 21 | 66 | -45 | 5 | Bowl |
4. | Portugalia | 3 | 0 | 0 | 3 | 26 | 78 | -52 | 3 | Bowl |
13 czerwca 2015 10:00 | Rosja | 37 - 0 | Szkocja | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 11:06 | Portugalia | 14 - 19 | Włochy | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 13:00 | Rosja | 44 - 0 | Włochy | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 14:06 | Portugalia | 12 - 14 | Szkocja | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 16:00 | Włochy | 17 - 7 | Szkocja | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 17:06 | Rosja | 45 - 0 | Portugalia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
Grupa B
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Francja | 3 | 3 | 0 | 0 | 82 | 7 | +75 | 9 | Cup + Plate |
2. | Hiszpania | 3 | 2 | 0 | 1 | 51 | 24 | +27 | 7 | Cup + Plate |
3. | Irlandia | 3 | 1 | 0 | 2 | 57 | 51 | +6 | 5 | Cup + Plate |
4. | Ukraina | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 115 | -108 | 3 | Bowl |
13 czerwca 2015 10:22 | Francja | 50 - 0 | Ukraina | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 11:28 | Hiszpania | 24 - 12 | Irlandia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 13:22 | Francja | 20 - 7 | Irlandia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 14:28 | Hiszpania | 27 - 0 | Ukraina | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 16:22 | Irlandia | 38 - 7 | Ukraina | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 17:28 | Francja | 12 - 0 | Hiszpania | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
Grupa C
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Anglia | 3 | 3 | 0 | 0 | 109 | 12 | +97 | 9 | Cup + Plate |
2. | Holandia | 3 | 2 | 0 | 1 | 65 | 38 | +27 | 7 | Cup + Plate |
3. | Walia | 3 | 1 | 0 | 2 | 35 | 77 | -42 | 5 | Cup + Plate |
4. | Niemcy | 3 | 0 | 0 | 3 | 19 | 101 | -82 | 3 | Bowl |
13 czerwca 2015 10:44 | Anglia | 40 - 7 | Niemcy | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 11:50 | Holandia | 27 - 7 | Walia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 13:44 | Anglia | 43 - 0 | Walia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 14:50 | Holandia | 33 - 5 | Niemcy | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 16:44 | Walia | 28 - 7 | Niemcy | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
13 czerwca 2015 17:50 | Anglia | 26 - 5 | Holandia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
Faza pucharowa
[edytuj | edytuj kod]Cup + Plate
[edytuj | edytuj kod]Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Rosja | 33 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Walia | 0 | ||||||||||||
Rosja | 36 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Hiszpania | 7 | ||||||||||||
Holandia | 14 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Hiszpania | 21 | ||||||||||||
Rosja | 19 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Francja | 15 | ||||||||||||
Anglia | 17 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Irlandia | 14 | ||||||||||||
Anglia | 7 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
14 czerwca 2015 | |||||||||||||
Francja | 34 | 14 czerwca 2015 | |||||||||||
Francja | 27 | ||||||||||||
Hiszpania | 7 | ||||||||||||
Włochy | 0 | ||||||||||||
Anglia | 12 | ||||||||||||
14 czerwca 2015 10:00 | Rosja | 33 - 0 | Walia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 11:06 | Holandia | 14 - 21 | Hiszpania | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 10:22 | Anglia | 17 - 14 | Irlandia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 10:44 | Francja | 27 - 0 | Włochy | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 13:56 | Rosja | 36 - 7 | Hiszpania | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 14:18 | Anglia | 7 - 34 | Francja | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 17:05 | Rosja | 19 - 15 | Francja | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 16:43 | Hiszpania | 7 - 12 | Anglia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
Półfinały | Finał | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Walia | 5 | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Holandia | 12 | |||||||
Holandia | 10 | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Irlandia | 14 | |||||||
Irlandia | 31 | |||||||
Włochy | 5 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Walia | 12 | |||||||
Włochy | 14 | |||||||
14 czerwca 2015 13:12 | Walia | 5 - 12 | Holandia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 13:34 | Irlandia | 31 - 5 | Włochy | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 16:16 | Holandia | 10 - 14 | Irlandia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 15:54 | Walia | 12 - 14 | Włochy | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
Bowl
[edytuj | edytuj kod]Półfinały | Finał | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Szkocja | 26 | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Ukraina | 7 | |||||||
Szkocja | 22 | |||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Portugalia | 17 | |||||||
Portugalia | 31 | |||||||
Niemcy | 21 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
14 czerwca 2015 | ||||||||
Ukraina | 12 | |||||||
Niemcy | 10 | |||||||
14 czerwca 2015 11:28 | Szkocja | 26 - 7 | Ukraina | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 11:50 | Portugalia | 31 - 21 | Niemcy | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 15:02 | Szkocja | 22 - 17 | Portugalia | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
14 czerwca 2015 14:40 | Ukraina | 12 - 10 | Niemcy | Stadion Tulpar, Kazań |
Relacja |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Reprezentacja | Punkty |
---|---|---|
1 | Rosja | 20 |
2 | Francja | 18 |
3 | Anglia | 15 |
4 | Hiszpania | 14 |
5 | Irlandia | 12 |
6 | Holandia | 10 |
7 | Włochy | 7 |
8 | Walia | 6 |
9 | Szkocja | 4 |
10 | Portugalia | 3 |
11 | Ukraina | 2 |
12 | Niemcy | 1 |
Drugi turniej EWSS (Malemort)
[edytuj | edytuj kod]Trzeci rok z rzędu zawody zostały rozegrane w regionie Limousin, jednak z uwagi na remont stadionu w Brive-la-Gaillarde zostały one przeniesonie na Stade Raymond Faucher do pobliskiego Malemort-sur-Corrèze[15]. W obecności dwóch tysięcy widzów gospodynie niespodziewanie przegrały w fazie grupowej z Holenderkami[16], zwyciężyły jednak w całym turnieju, a kolejne miejsca zajęły Hiszpania i Rosja[17][18][19].
Faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Rosja | 3 | 3 | 0 | 0 | 96 | 0 | +96 | 9 | Cup + Plate |
2. | Hiszpania | 3 | 2 | 0 | 1 | 65 | 31 | +34 | 7 | Cup + Plate |
3. | Ukraina | 3 | 1 | 0 | 2 | 36 | 70 | -34 | 5 | Bowl |
4. | Włochy | 3 | 0 | 0 | 3 | 5 | 101 | -96 | 3 | Bowl |
20 czerwca 2015 10:00 | Rosja | 36 - 0 | Ukraina | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 11:06 | Hiszpania | 36 - 0 | Włochy | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 13:00 | Rosja | 36 - 0 | Włochy | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 14:06 | Hiszpania | 29 - 7 | Ukraina | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 16:00 | Włochy | 5 - 29 | Ukraina | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 17:06 | Rosja | 24 - 0 | Hiszpania | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
Grupa B
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Holandia | 3 | 3 | 0 | 0 | 69 | 29 | +40 | 9 | Cup + Plate |
2. | Francja | 3 | 2 | 0 | 1 | 77 | 27 | +50 | 7 | Cup + Plate |
3. | Walia | 3 | 1 | 0 | 2 | 45 | 64 | -19 | 5 | Cup + Plate |
4. | Portugalia | 3 | 0 | 0 | 3 | 14 | 85 | -71 | 3 | Bowl |
20 czerwca 2015 10:22 | Francja | 38 - 0 | Portugalia | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 11:28 | Holandia | 21 - 19 | Walia | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 13:22 | Francja | 29 - 7 | Walia | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 14:28 | Holandia | 28 - 0 | Portugalia | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 16:22 | Walia | 19 - 14 | Portugalia | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 17:50 | Francja | 10 - 20 | Holandia | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
Grupa C
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Anglia | 3 | 3 | 0 | 0 | 91 | 24 | +67 | 9 | Cup + Plate |
2. | Irlandia | 3 | 2 | 0 | 1 | 113 | 19 | +94 | 7 | Cup + Plate |
3. | Niemcy | 3 | 1 | 0 | 2 | 29 | 104 | -75 | 5 | Cup + Plate |
4. | Szkocja | 3 | 0 | 0 | 3 | 17 | 103 | -86 | 3 | Bowl |
20 czerwca 2015 10:44 | Anglia | 47 - 7 | Niemcy | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 11:50 | Irlandia | 56 - 0 | Szkocja | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 13:44 | Anglia | 32 - 7 | Szkocja | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 14:50 | Irlandia | 47 - 7 | Niemcy | Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze |
Relacja |
20 czerwca 2015 |