Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – Wikipedia, wolna encyklopedia
Kod MKOl | GER | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 Rio de Janeiro | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników | 423 w 224 konkurencjach w 27 dyscyplinach | |||||
|
Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 423 zawodników: 227 mężczyzn i 196 kobiet. Był to 16 start reprezentacji Niemiec na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
[edytuj | edytuj kod]Reprezentanci
[edytuj | edytuj kod]Badminton
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Marc Zwiebler | gra pojedyncza | Evans P (21:9, 17:21, 7:21) | de Oliveira W (21:12, 21:12) | — | 2. | NQ | ||||
Michael Fuchs Johannes Schöttler | gra podwójna | V Shem Wee Kiong W (21:14, 21:17) | Fu Zhang P (11:21, 16:21) | Chew Pongnairat W (21:14, 21:14) | 3. | — | NQ |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Faza grupowa | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Miejsce | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Miejsce | ||
Karin Schnaase | gra pojedyncza | Magee W (21:14, 21:19) | Wang P (14:21, 19:21) | — | 2. | NQ | ||||
Johanna Goliszewski Carla Nelte | gra podwójna | Tang Yu P (10:21, 11:21) | Chang Y-n Lee S-h P (18:21, 21:18, 17:21) | Stoewa Stoewa P (14:21, 19:21) | 4. | — | NQ |
Mikst
Zawodnik | Konkurencja | Faza grupowa | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | |||
Michaels Fuchs Birgit Michels | gra mieszana | Zhang Zhao P (19:21, 16:21) | Jordan Susanto P (16:21, 15:21) | Lee C H Chau H W P (17:21, 14:21) | 4. | NQ |
Boks
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
Hamza Touba | 52 kg | Konki P 0-3 | NQ | 17. | |||
Artem Harutyunyan | 64 kg | BYE | Biyarslanov W 2-0 | Gözgeç W 3-0 | Sotomayor P 0-3 | NQ | |
Arajik Marutjan | 69 kg | Maestre P 1-2 | NQ | 17. | |||
Serge Michel | 81 kg | Mina P 0-3 | NQ | 17. | |||
David Graf | 91 kg | BYE | Peralta P 1-2 | NQ | 9. | ||
Erik Pfeifer | ponad 91 kg | Laurent P 1-2 | NQ | 17. |
Gimnastyka
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Gimnastyka sportowa
[edytuj | edytuj kod]Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | |||||||
F | PH | R | V | PB | HB | ||||
Andreas Bretschneider | wielobój indywidualny | 14.733 | 13.500 | 13.833 | 14.533 | 14.533 | 13.833 | 84.965 | 20. |
Marcel Nguyen | 14.733 | 12.666 | 14.600 | 14.666 | 14.900 | 14.466 | 86.031 | 19. | |
Fabian Hambüchen | ćwiczenia na drążku | — | 15.766 | 15.766 |
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | Miejsce | ||||||||||||
F | PH | R | V | PB | HB | F | PH | R | V | PB | HB | ||||||
Andreas Bretschneider | wielobój drużynowy | 14.800 | 13.641 | 14.158 | 14.633 | 14.833 | 13.633 | 85.698 | 24. Q | 14.533 | 13.516 | 14.466 | — | 14.466 | 14.466 | — | |
Lukas Dauser | — | 13.733 | 13.916 | 13.833 | 15.266 | — | — | 14.066 | 13.800 | 14.783 | 15.500 | — | |||||
Fabian Hambüchen | 14.041 | — | 15.166 | — | 15.533 | — | 14.666 | — | 15.091 | — | 15.666 | — | |||||
Marcel Nguyen | 14.500 | 13.433 | 14.733 | 14.600 | 15.466 | 13.366 | 86.098 | 22. Q | 14.333 | 13.366 | 14.866 | 14.666 | 15.466 | 14.400 | — | ||
Andreas Toba | 1.633 | 14.233 | — | 14.633 | — | — | |||||||||||
RAZEM | 43.341 | 41.607 | 42.807 | 44.399 | 45.565 | 43.799 | 261.518 | 8. Q | 43.352 | 40.948 | 43.132 | 44.540 | 45.391 | 43.732 | 261.095 | 7. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Przyrząd | Razem | Miejsce | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
V | UB | BB | F | ||||
Sophie Scheder | Wielobój indywidualny | 14.033 | 13.950 | 12.666 | 13.258 | 53.907 | 23. |
Poręcze asymetryczne | — | 15.566 | — | 15.566 | |||
Elisabeth Seitz | Wielobój indywidualny | 14.100 | 15.233 | 13.200 | 13.833 | 56.366 | 17. |
Poręcze asymetryczne | — | 15.533 | — | 15.533 | 4. |
Zawodniczka | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przyrząd | Razem | Miejsce | Przyrząd | Razem | Miejsce | ||||||||
V | UB | BB | F | V | UB | BB | F | ||||||
Tabea Alt | Wielobój drużynowy | 14.833 | 14.666 | 14.233 | — | 14.800 | — | 14.600 | — | ||||
Kim Bùi | — | 14.800 | — | 13.766 | — | — | 14.900 | — | 13.466 | — | |||
Pauline Schäfer | 14.400 | — | 14.400 | 14.300 | — | 14.266 | — | 14.500 | 14.375 | — | |||
Sophie Scheder | 13.966 | 15.433 | 12.933 | 13.266 | 55.598 | 23. Q | 13.933 | 15.466 | — | ||||
Elisabeth Seitz | 14.100 | 15.466 | 13.866 | 13.666 | 57.098 | 10. Q | — | 15.533 | 14.000 | 13.833 | — | ||
RAZEM | 43.333 | 45.699 | 42.499 | 41.732 | 173.263 | 6. Q | 42.999 | 45.899 | 43.100 | 41.674 | 173.672 | 6. |
Gimnastyka artystyczna
[edytuj | edytuj kod]Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
Jana Berezko-Marggrander | wielobój indywidualny | 68.249 | 18. | NQ | |
Natalie Hermann Anastasija Khmelnytska Daniela Potapova Julia Stavickaja Sina Tkaltschewitsch | wielobój drużynowy | 32.400 | 10. | NQ |
Skoki na trampolinie
[edytuj | edytuj kod]Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | ||
Leonie Adam | kobiety | 97.885 | 10. | NQ |
Golf
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Runda 4 | Razem | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Punkty | Poniżej par | Pozycja | ||
Alex Čejka | mężczyźni | 67 | 71 | 74 | 69 | 281 | −3 | =21. |
Martin Kaymer | 69 | 72 | 72 | 66 | 279 | −5 | =15. | |
Sandra Gal | kobiety | 71 | 74 | 69 | 69 | 283 | −1 | =25. |
Caroline Masson | 69 | 69 | 75 | 69 | 282 | −2 | =21. |
Hokej na trawie
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Trener: Jamilon Mülders
Grupa A
Drużyna | M | W | R | P | G+ | G- | G= | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Holandia | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 | 1 | +12 | 13 |
Nowa Zelandia | 5 | 3 | 1 | 1 | 11 | 5 | +6 | 10 |
Niemcy | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 7 |
Hiszpania | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 12 | -6 | 6 |
Chiny | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 | 5 | -2 | 5 |
Korea Południowa | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 13 | -10 | 1 |
Faza grupowa
7 sierpnia 2016 13:30 | |||
Chiny | 1:1 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Melissa Trivic Sarah Wilson |
---|---|---|---|
Peng Yang 28' (kr) | Raport | 5' Lisa Hahn | |
≪ Kartki ≫ | 8' Anne Schröder 58' Franzisca Hauke |
8 sierpnia 2016 13:30 | |||
Nowa Zelandia | 1:2 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Soledad Iparraguiree Miao Lin |
---|---|---|---|
Petrea Webster 10' | Raport | 22' Pia-Sophie Oldhafer 44' Anne Schröder | |
≪ Kartki ≫ | 12' Hannah Krüger |
7 sierpnia 2016 13:30 | |||
Niemcy | 2:0 | Korea Południowa | Olympic Hockey Center Sędziowie: Michelle Joubert Kylie Seymour |
---|---|---|---|
Lisa Hahn 25' (kr) Hannah Krüger 59' | Raport | ||
Nike Lorenz 9' | ≪ Kartki ≫ | 14' An Hyo-ju 18' Seo Jung-eun 39' Lee Young-sil 44' Kim Jong-eun 47' Seo Jung-eun |
11 sierpnia 2016 17:00 | |||
Niemcy | 1:2 | Hiszpania | Olympic Hockey Center Sędziowie: Fanneke Alkemade Miao Lin |
---|---|---|---|
Lisa Schütze 21' | Raport | 9' (kr) Cristina Guinea 11' Carola Salvatella | |
≪ Kartki ≫ | 5' Lisa Altenburg 16' Pia-Sophie Oldhafer |
11 sierpnia 2016 12:30 | |||
Holandia | 2:0 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Soledad Iparraguiree Melissa Trivic |
---|---|---|---|
Xan de Waard 5' Kitty van Male 44' | Raport | ||
≪ Kartki ≫ | 25' Anne Schröder 53' Julia Müller |
Ćwierćfinał
15 sierpnia 2016 12:30 | |||
Stany Zjednoczone | 1:2 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Carolina de la Fuente Miao Lin |
---|---|---|---|
Katelyn Falgowski 57' | Raport | 8' Marie Mävers 14' Lisa Hahn | |
Melissa Gonzalez 48' | ≪ Kartki ≫ | 48' Charlotte Stapenhorst 58' Franzisca Hauke |
Półfinał
17 sierpnia 2016 12:00 | |||
Holandia | 1:1 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Laurine Delforge Soledad Iparraguiree |
---|---|---|---|
Maartje Paumen 16' (kr) | Raport | 11' (kr) Lisa Schütze | |
≪ Kartki ≫ | 21' Jana Teschke 28' Lisa Altenburg 53' Julia Müller 54' Pia-Sophie Oldhafer | ||
Rzuty karne | |||
Willemijn Bos Ellen Hoog Marloes Keetels Margot van Geffen Kelly Jonker Willemijn Bos Ellen Hoog | 4:3 | Janne Müller-Wieland Marie Mävers Lisa Hahn Jana Teschke Franzisca Hauke Janne Müller-Wieland Marie Mävers |
Mecz o 3. miejsce
19 sierpnia 2016 12:00 | |||
Niemcy | 2:1 | Nowa Zelandia | Olympic Hockey Center Sędziowie: Irene Presenqui Sarah Wilson |
---|---|---|---|
Charlotte Stapenhorst 34' Lisa Schütze 38' | Raport | 45+' (kr) Olivia Merry |
Trener: Valentin Altenburg
Grupa B
Drużyna | M | W | R | P | G+ | G- | G= | Pkt |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Niemcy | 5 | 4 | 1 | 0 | 17 | 10 | +7 | 13 |
Holandia | 5 | 3 | 1 | 1 | 18 | 6 | +12 | 10 |
Argentyna | 5 | 2 | 2 | 1 | 14 | 12 | +2 | 8 |
Indie | 5 | 2 | 1 | 2 | 9 | 9 | 0 | 7 |
Irlandia | 5 | 1 | 0 | 4 | 10 | 16 | -6 | 3 |
Kanada | 5 | 0 | 1 | 4 | 7 | 22 | -15 | 1 |
Faza grupowa
6 sierpnia 2016 18:00 | |||
Kanada | 2:6 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Marcelo Servetto Simon Taylor |
---|---|---|---|
Mark Pearson 11' Keegan Pereira 39' | Raport | 4' (kar.), 33' (kr) Moritz Fürste 6' (46) Niklas Wellen 14' (kr) Mathias Müller 26' Linus Butt | |
Jagdish Gill 25' Matthew Sarmento 30' | ≪ Kartki ≫ | 52' Martin Häner |
8 sierpnia 2016 11:00 | |||
Niemcy | 2:1 | Indie | Olympic Hockey Center Sędziowie: Tim Pullman Martin Madden |
---|---|---|---|
Niklas Wellen 18' Christopher Rühr 60' | Raport | 23' (kr) Rupinder Pal Singh | |
Christopher Rühr 13' Martin Häner 52' | ≪ Kartki ≫ | 19' Uthappa Sannuvanda |
9 sierpnia 2016 12:30 | |||
Niemcy | 3:2 | Irlandia | Olympic Hockey Center Sędziowie: Marcelo Servetto Lim Hong Zhen |
---|---|---|---|
Moritz Fürste 13' (kr), 38' (kr) Martin Zwicker 42' | Raport | 26' Eugene Magee 59' Michael Darling | |
Timm Herzbruch 12' Martin Zwicker 48' | ≪ Kartki ≫ | 48' Alan Sothern |
11 sierpnia 2016 12:30 | |||
Argentyna | 4:4 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Adam Kearns Paco Vázquez |
---|---|---|---|
Lucas Vila 4' Pedro Ibarra 29' (kr) Gonzalo Peillat 48' (kr) Matías Rey 57' | Raport | 15' Timm Herzbruch 24' Christopher Wesley 28' Mats Grambusch 60' Mathias Müller | |
Lucas Vila 14' Gonzalo Peillat 27' Manuel Brunet 31' Joaquin Menini 40' Juan Lopez 60' | ≪ Kartki ≫ | 68' Martin Häner 29' Christopher Wesley 37' Timur Oruz |
12 sierpnia 2016 13:30 | |||
Niemcy | 2:1 | Holandia | Olympic Hockey Center Sędziowie: Murray Grime Marcelo Servetto |
---|---|---|---|
Florian Fuchs 7' Mats Grambusch 33' | Raport | 44' Seve van As | |
Moritz Fürste 36' Martin Zwicker 40' Niklas Wellen 44' Christopher Rühr 58' | ≪ Kartki ≫ | 30' Mirco Pruijser 60' Robert van der Horst |
Ćwierćfinał
14 sierpnia 2016 20:30 | |||
Niemcy | 3:2 | Nowa Zelandia | Olympic Hockey Center Sędziowie: Marcelo Servetto Murray Grime |
---|---|---|---|
Moritz Fürste 56' (kr), 60' (kr) Florian Fuchs 60' | Raport | 58' (kar.) Hugo Inglis 49' (kr) Shea McAleese | |
≪ Kartki ≫ | 48' Simon Child 59' Nick Wilson |
Półfinał
16 sierpnia 2016 12:00 | |||
Argentyna | 5:2 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Marcin Grochal John Wright |
---|---|---|---|
Gonzalo Peillat 9' (kr), 12' (kr), 28' (kr) Joaquín Menini 36' 47' Lucas Vila | Raport | 51' (kar.) Moritz Fürste 58' Christopher Rühr | |
≪ Kartki ≫ | 45' Martin Zwicker |
Mecz o 3. miejsce
18 sierpnia 2016 12:00 | |||
Holandia | 1:1 | Niemcy | Olympic Hockey Center Sędziowie: Marcelo Servetto Martin Madden |
---|---|---|---|
Jorrit Croon 35' | Raport | 42' Tom Grambusch | |
Billy Bakker 18' | ≪ Kartki ≫ | ||
Rzuty karne | |||
Billy Bakker Robbert Kempermann Jeroen Hertzberger Seve van Ass Sander de Wijn | 3:4 | Tobias Hauke Mats Grambusch Timm Herzbruch Linus Butt |
Jeździectwo
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Zawodnik | Konkurencja | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | Technika | Artystyka | Razem | Pozycja | ||
Kristina Bröring-Sprehe | Ujeżdżenie indywidualnie | 82.257 | 2. Q | 81.401 | 4. Q | 83.714 | 90.571 | 87.142 | |
Sönke Rothenberger | 77.329 | 7. Q | 76.261 | 10. | NQ | ||||
Dorothee Schneider | 80.986 | 4. Q | 82.619 | 3. Q | 79.607 | 86.285 | 82.946 | 6. | |
Isabell Werth | 81.029 | 3. Q | 83.711 | 1. Q | 85.285 | 92.857 | 89.071 | ||
Kristina Bröring-Sprehe Sönke Rothenberger Dorothee Schneider Isabell Werth | Ujeżdżenie drużynowo | 81.295 | 1. Q | 81.936 | 1. | — | 81.936 |
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Runda 2 | Runda 3 | Finał | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Runda A | Runda B | Razem | ||||||||||||||
Błędy | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Poz. | ||
Christian Ahlmann | Skoki indywidualnie | 0 | =1. Q | 0 | 0 | =1. Q | 4 | 4 | =7. | 0 | 1. Q | 4 | 4 | =14. | 4 | =9. |
Ludger Beerbaum | 4 | =27. Q | 4 | 8 | =30 Q | 0 | 8 | 18. | NQ | |||||||
Daniel Deußer | 0 | =1. Q | 0 | 0 | =1. Q | 4 | 4 | =7. | 0 | 1. Q | 4 | 4 | =14. | 4 | =9. | |
Meredith Michaels-Beerbaum | 0 | =1. Q | 0 | 0 | =1. Q | 5 | 5 | =13. | EL | NQ | ||||||
Christian Ahlmann Ludger Beerbaum Daniel Deußer Meredith Michaels-Beerbaum | Skoki drużynowo | 0 | 1. | 0 | 0 | =1. Q | 8 | 8 | =3. | — | 8 |
WKKW
[edytuj | edytuj kod]Zawodnik | Konkurencja | Ujeżdżenie | Cross-country | Skoki | Razem | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kwalifikacje | Finał | |||||||||||||
Błędy | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Razem | Poz. | Błędy | Poz. | ||
Sandra Auffarth | WKKW indywidualnie | 41.60 | 8. | 24.80 | 66.40 | 20. | 0.00 | 66.40 | 17. | 0.00 | 66.40 | 11. | 66.40 | 11. |
Michael Jung | 40.90 | 5. | 0.00 | 40.90 | 2. | 0.00 | 40.90 | 1. | 0.00 | 40.90 | 1. | 40.90 | ||
Ingrid Klimke | 39.50 | 4. | 26.00 | 65.50 | 19. | 0.00 | 65.50 | 15. | 4.00 | 69.50 | 14. | 69.50 | 14. | |
Julia Krajewski | 44.80 | 18. | EL | NQ | ||||||||||
Sandra Auffarth Michael Jung Ingrid Klimke Julia Krajewski | WKKW drużynowo | 122.00 | 4. | 50.80 | 172.80 | 4. | — | 0.00 | 172.80 | 2. | 172.80 |
Judo
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | 1/32 | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Pozycja | ||
Tobias Englmaier | - 60 kg | BYE | Garrigos 000-001 | NQ | 33. | ||||
Sebastian Seidl | - 66 kg | BYE | Basile 000-100 | NQ | 33. | ||||
Igor Wandtke | - 73 kg | BYE | Deprez 000-000 SH | Muki 000-010 | NQ | 17. | |||
Sven Maresch | - 81 kg | BYE | Toma 000-101 | NQ | 33. | ||||
Marc Odenthal | - 90 kg | BYE | Baker 000-100 | NQ | 33. | ||||
Karl-Richard Frey | - 100 kg | BYE | Cirjenics 100-000 | Soe 100-000 | Błoszenko 000-011 | NQ | Darwisz 100-000 | Cyrille Maret 000-100 | 5. |
André Breitbarth | +100 kg | — | Krakowiecki 000-100 | NQ | 17. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Repasaż | Finał/BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Przeciwniczka Wynik | Pozycja | ||
Mareen Kräh | - 52 kg | Skrypnik 011-001 | Giuffrida 000-001 | NQ | 9. | |||
Miryam Roper | - 57 kg | Silva 000-100 | NQ | 17. | ||||
Martyna Trajdos | - 63 kg | BYE | Silva 000-001 SH | NQ | 17. | |||
Laura Vargas Koch | - 70 kg | BYE | de Fátima 000-000 SH | Graf 100-000 | Tachimoto 000-010 | NQ | Bernabéu 010-000 | |
Luise Malzahn | - 78 kg | BYE | Pogorzelec 000-000 SH | Aguiar 000-000 SH | NQ | Powell 100-000 | Velenšek 000-100 | 5. |
Jasmin Külbs | + 78 kg | Czibisowa 000– 101 | NQ | 17. |
Kajakarstwo
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Kajakarstwo klasyczne
[edytuj | edytuj kod]Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał A/B | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Ronald Rauhe | K-1 200m | 34,350 | 1. Q | 34,180 | 2. FA | 35,662 | 3. | |
Max Hoff | K-1 1000m | 3:33,585 | 2. Q | 3:36,136 | 2. FA | 3:37,581 | 7. | 7. |
Stefan Kiraj | C-1 200m | 41,198 | 5. Q | 43,171 | 6. | NQ | ||
Sebastian Brendel | C-1 1000m | 3:58,44 | 1. FA | BYE | 3:56,926 | 1. | ||
Ronald Rauhe Tom Liebscher | K-2 200m | 31,572 | 4. Q | 32,061 | 2. FA | 32,488 | 5. | 5. |
Marcus Groß Max Rendschmidt | K-2 1000m | 3:19.258 | 1. FA | BYE | 3:10,781 | 1. | ||
Sebastian Brendel Jan Vandrey | C-2 1000m | 3:33,482 | 1. FA | BYE | 3:43,912 | 1. | ||
Marcus Groß Max Hoff Tom Liebscher Max Rendschmidt | K-4 1000m | 2:52,836 | 1. FA | BYE | 3:02,143 | 1. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | Czas | Pozycja | |||
Conny Waßmuth | K-1 200m | 41.972 | 5. Q | 41,725 | 6. | NQ | ||
Franziska Weber | K-1 500m | 1:56,601 | 4. Q | 1:56,515 | 1. FA | 1:52,402 | 5. | 5. |
Tina Dietze Franziska Weber | K-2 500m | 1:42.184 | 1. FA | BYE | 1:43,738 | 2. | ||
Sabrina Hering Franziska Weber Steffi Kriegerstein Tina Dietze | K-4 500m | 1:33,185 | 3. Q | 1:34.710 | 1. FA | 1:15,094 | 2. |
Kajakarstwo górskie
[edytuj | edytuj kod]Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Finał | Pozycja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Najlepszy | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Hannes Aigner | K-1 | 90,33 | 7. | 87,31 | 2. | 87,31 | 3. Q | 91,87 | 6. Q | 89,02 | 4. | 4. |
Sideris Tasiadis | C-1 | 100,47 | 8. | 92,23 | 1. | 92,23 | 1. Q | 95,63 | 1. Q | 97,90 | 5. | 5. |
Franz Anton Jan Benzien | C-2 | 103,43 | 4. | 114,35 | 8. | 103,43 | 5. Q | 107,93 | 1. Q | 103,58 | 4. | 4. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Eliminacje | Półfinał | Finał | Pozycja | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
P 1 | M. | P 2 | M. | Razem | M. | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | |||
Melanie Pfeifer | K-1 | 115,60 | 15. | 107,30 | 12. | 107,30 | 14. Q | 108,58 | 10. Q | 106,89 | 7. | 7. |
Kolarstwo
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Kolarstwo szosowe
[edytuj | edytuj kod]Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Emanuel Buchmann | wyścig ze startu wspólnego | 6:13:03 | 14. |
Simon Geschke | DNF | ||
jazda indywidualna na czas | 1:15:49 | 13. | |
Maximilian Levy | wyścig ze startu wspólnego | DNF | |
Tony Martin | DNF | ||
jazda indywidualna na czas | 1:15:33 | 12. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Lisa Brennauer | jazda indywidualna na czas | 45:22,62 | 8. |
wyścig ze startu wspólnego | 3:56:34 | 19. | |
Romy Kasper | 4:02:07 | 44. | |
Claudia Lichtenberg | 3:58:03 | 31. | |
Trixi Worrack | 4:01:33 | 43. | |
jazda indywidualna na czas | 46:52,77 | 16. |
Kolarstwo górskie
[edytuj | edytuj kod]Mężczyźni
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Manuel Fumic | cross-country | 1:37:39 | 17. |
Moritz Milatz | 1:43:14 | 38. |
Kobiety
Zawodniczka | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Helen Grobert | cross-country | 1:34:08 | 12. |
Sabine Spitz | 1:39:16 | 19. |
Kolarstwo torowe
[edytuj | edytuj kod]- Sprint
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Runda 1 | Repasaż | Runda 2 | Repasaż | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) | Pozycja | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Przeciwnik Czas | Pozycja | ||
Joachim Eilers | indywidualnie (m) | 9,908 72.668 | 12. Q | Zieliński W 10,428 | — | Xu W 10,449 | — | Glaetzer P | NQ | o 5. miejsce Constable Xu Baugé W 10,525 | 5. |
Maximilian Levy | 10,035 71.748 | 18. Q | Kenny P | Phillip Dawkins W 10,536 | Glaetzer P | Constable Hoogland P | NQ | o 9. miejsce Hoogland Webster Puerta W 10,275 | 9. | ||
Kristina Vogel | indywidualnie (k) | 10,865 66.267 | 6. Q | van Riessen W 11,279 | — | Hansen W 11,197 | — | Lee W 11,230 W 11,373 | Marchant W 11,302 W 11,153 | James W 11,237 W 11,312 | |
Miriam Welte | 11,038 65.229 | 14. Q | Zhong P | O’Brien Sullivan W 11,466 | Marchant P | Zhong Meares P | NQ | o 9. miejsce Meares Cueff Hansen P | 11. |
Zawodnicy | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinały | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km/h) | Pozycja | Przeciwnik Czas | Pozycja | Przeciwnik Czas | Pozycja | ||
Joachim Eilers René Enders Max Niederlag | sprint drużynowy (m) | 43,711 61.769 | 7. Q | Nowa Zelandia P 43,455 | 5. | NQ | |
Kristina Vogel Miriam Welte | sprint drużynowy (k) | 32,673 55.091 | 3. Q | Francja W 32,806 | 4. Q | Australia W 32,636 |
- Keirin
Zawodnik | Konkurencja | Runda 1 | Repesaż | Runda 2 | Finał |
---|---|---|---|---|---|
Pozycja | Pozycja | Pozycja | Pozycja | ||
Joachim Eilers | mężczyźni | 2. Q | BYE | 1. Q | 4. |
Maximilian Levy | 3.R | 4. | NQ | ||
Kristina Vogel | kobiety | 1. Q | BYE | 1. Q | 6. |
Miriam Welte | 7.R | 5. | NQ |
- Omnium
Zawodnik | Konkurencja | Okrążenie start lotny | Wyścig punktowy | Wyścig eliminacyjny | Wyścig na dochodzenie | Scratch | Wyścig czas | Suma punktów | Pozycja | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Punkty | M. | Miejsce | Czas | M. | M. | Czas | M. | ||||
Anna Knauer | kobiety | 14,447 | 10. | 3 | 11. | 8. | 3:42,987 | 13. | 16. | 36,370 | 10. | 99 | 13. |
Roger Kluge | mężczyźni | 13.332 | 11. | 33 | 3. | 12. | 4:18,907 | 4. | 2. | 1:03,797 | 9. | 167 | 6. |
- Wyścig drużynowy na dochodzenie
Zawodnicy | Konkurencja | Kwalifikacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Przeciwnik Wynik | M. | Przeciwnik Wynik | M. | ||
Henning Bommel Nils Schomber Kersten Thiele Domenic Weinstein | mężczyźni | 4:00,911 | 6. Q | Szwajcaria 3:56,903 | 6. Q | Włochy 3:59,485 | 5. |
Charlotte Becker Mieke Kröger Stephanie Pohl Gudrun Stock | kobiety | 4:30,068 | 9. | NQ |
Kolarstwo BMX
[edytuj | edytuj kod]Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Luis Brethauer | mężczyźni | 35,379 | 15. | 7 | 2. Q | 23 | 8. | NQ | |
Nadja Pries | kobiety | 37,152 | 14. | — | 19 | 7. | NQ |
Lekkoatletyka
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
Mężczyźni
Konkurencje biegowe
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Runda 1 | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Lucas Jakubczyk | 100 m | BYE | 10,25 | 5. | NQ | ||||
Julian Reus | BYE | 10,34 | 7. | NQ | |||||
200 m | — | 20,39 SB | 3. | NQ | |||||
Robin Erewa | — | 20,61 | 5. | NQ | |||||
Aleixo-Platini Menga | — | 20,80 | 5. | NQ | |||||
Homiyu Tesfaye | 1500 m | — | 3:47,44 | 7. | NQ | ||||
Florian Orth | 5000 m | — | 13:28,88 | 14. | NQ | ||||
Richard Ringer | — | 14:05,01 | 20. | NQ | |||||
Matthias Bühler | 110 m przez płotki | — | 13,90 | 4. | NQ | ||||
Gregor Traber | — | 13,50 | 3. Q | 13,43 | 5. | NQ | |||
Alexander John | — | 14,13 | 5. | NQ | |||||
Robert Hering Sven Knipphals Lucas Jakubczyk Julian Reus | 4 × 100 m | — | 38,26 | 6. | — | NQ | |||
Nils Brembach | chód na 20 km | — | 1:23:46 | 38. | |||||
Christopher Linke | — | 1:20:00 | 5. | ||||||
Hagen Pohle | — | 1:21:44 | 18. | ||||||
chód na 50 km | — | DNF | |||||||
Carl Dohmann | — | DNF | |||||||
Julian Flügel | maraton | — | 2:20:47 | 71. | |||||
Philipp Pflieger | — | 2:18:56 | 51. |
Konkurencje techniczne
Zawodnik | Konkurencja | Kwalifikacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
Christoph Harting | rzut dyskiem | 65,41 | 3. Q | 68,37 PB | |
Robert Harting | 62,21 | 15. | NQ | ||
Daniel Jasinski | 62,83 | 11. Q | 67,08 |