Арканджело Кореллі — Вікіпедія

Арканджело Кореллі
італ. Arcangelo Corelli
Зображення
Arcangelo Corelli
Arcangelo Corelli
Основна інформація
Повне ім'яArcangelo Corelli
Дата народження17 лютого 1653(1653-02-17)
Місце народженняФузіньяно, провінція Равенна
Дата смерті8 січня 1713(1713-01-08) (59 років)
Місце смертіРим
ПохованняРимський Пантеон
Роки активностіз 1672
ГромадянствоІталія Італія
Національністьіталієць
Професіякомпозитор, скрипаль
ВчителіLeonardo Brugnolid, Giovanni Benvenutid і Giovanni Battista Bassanid[1]
Відомі учніП'єтро Локателлі, Francesco Geminianid, Giovanni Battista Somisd, Giovanni Battista Tibaldid і Франческо Ґаспаріні
Інструментискрипка
Жанрскрипкова та камерно-інструментальна музика
Magnum opusConcerti grossi, op. 6d і Twelve Violin Sonatas, Op.5d
ЧленствоАркадська академія
CMNS: Файли у Вікісховищі

Арка́нджело Коре́ллі (італ. Arcangelo Corelli; 17 лютого 1653, Фузіньяно, Равенна — 8 січня 1713, Рим) — італійський скрипаль і композитор.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився у сім'ї заможних землевласників. Батько композитора помер за місяць до його народження, і п'ятьох дітей, з яких Арканджелло був наймолодший, виховувала лише мати. Немає достовірних джерел, які б розповіли про дитинство композитора, проте відомо, що його першим вчителем музики був священик із сусіднього містечка Фаенца.

У 1666 році Кореллі їде до Болоньї, де бере уроки гри на скрипці у Джованні Бенвенуті, а згодом — у Леонардо Бруньйолі. А у 1670 році сімнадцятирічного композитора прийняли до Болонської філармонійної академії.

З 1675 (згідно з деякими джерелами — з 1671) Кореллі живе у Римі, де незабаром здобуває визнання як скрипаль.

Творчість

[ред. | ред. код]

У творчості Кореллі переважає скрипкова та камерно-інструментальна музика. За життя автора було опубліковано 4 збірки тріо-сонат для двох скрипок і basso continuo (op. 1, 1681; op. 2, 1685; op. 3, 1689; op. 4, 1694); збірку сонат для скрипки і basso continuo (op. 5, 1700). Посмертно опубліковано збірку concerti grossi (op. 6, 1714). В його творчості кристалізувалася форма тріо-сонати з контрастними частинами, його Concerti grossi підготували появу жанру скрипкового концерту.

Кореллі вважається засновником італійської скрипкової школи. Виконавські традиції Кореллі продовжили його учні — Л. Соміс, Ф. Гаспаріні, Ф.Джемініані. За свідченням його учнів і сучасників, виконавський стиль Кореллі відрізнявся винятковою виразністю й шляхетністю, особливої ваги він надавав «співучості» гри, плавності звуковедення. Він умів бути ліричним, замисленим і зосередженим, і поряд із цим — схвильованим, патетичним і стрімким.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]