Кабачкова ікра — Вікіпедія

Кабачкова ікра
Походження СРСР
Необхідні компонентикабачок, морква, цибуля, томатна паста, кухонна сіль і спеції
Кабачкова ікра домашнього приготування

Кабачкова ікра — один з видів овочевої ікри.

Корисні властивості

[ред. | ред. код]

Кабачкова ікра вважається малокалорійною, смачною та корисною стравою. Вона легко засвоюється організмом. Її можна вживати влітку, а також консервувати, щоб насолоджуватися взимку.[1]У кабачках міститься велика кількість корисних мікроелементів, таких як мідь та залізо, фосфор та натрій, велика кількість органічних кислот та вітамінів В і С.

Приготування

[ред. | ред. код]

Основні продукти для виготовлення кабачкової ікри: кабачки, морква, цибуля, томатна паста. Додаються також сіль і спеції. Кабачки для приготування ікри проходять через термічну обробку (в домашніх умовах це може бути відварювання, запікання в духовці або обсмажування).

Промисловий спосіб виготовлення ікри з кабачків дещо відрізняється від домашнього. Крім маси з обсмажених свіжих або заморожених кабачків, можуть використовуватися так звані «інтенсивно обсмажені кабачки», — продукт, отриманий після обробки бланшованої подрібненої кабачкової маси на контактних парових плитах, і представляє собою карамелізовані коричневі частинки величиною 1—2 мм, які просякнуті олією і мають запах і смак смажених кабачків.

Поширення в Україні

[ред. | ред. код]

В Україні виробляється низкою виробників, серед них один з найвідоміших — Ніжинський консервний завод. Кабачкову ікру також готують вдома.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Як приготувати кабачкову ікру. Архів оригіналу за 23 жовтня 2018. Процитовано 23 жовтня 2018.