Таїтянське укулеле — Вікіпедія

Таїтянське укулеле
Класифікаціяструнний музичний інструмент
Подібні інструментиукулеле
CMNS: Таїтянське укулеле у Вікісховищі

Таїтянське укулеле (інші назви — таїтянське банджо, укарере) — полінезійський традиційний струнний музичний інструмент.

Інструмент ззовні схожий на гавайське укулеле. На відміну від нього, таїтянське укулеле має вісім струн, що згруповані попарно, виготовляється з цілого куска дерева (рідше з трьох частин) та не має задньої кришки. В інструменті відсутня резонаторна камера, її заміняє конусоподібний отвір (діаметром 10 см у ширшому місці). Струни роблять зазвичай з рибальської жилки яскравих кольорів. У нього тонший та вищий звук, ніж у гавайського укулеле.[1]

Історія

[ред. | ред. код]

Батьківщиною інструменту є острів Таїті. Таїтянське укулеле походить від гавайського укулеле. Поширилось у Французькій Полінезії, островах Кука, Новій Каледонії, Вануату та Маршаллових островах.[2][3]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Pacific Arts: The Journal of the Pacific Arts Association. Pacific Arts Association Association. 2002. с. 25. Процитовано 6 березня 2013.
  2. Jane Freeman Moulin (1994). Music of the southern Marquesas Islands. Archive of Maori and Pacific Music, Dept. of Anthropology, University of Auckland. с. 44. ISBN 978-0-908689-29-3. Процитовано 6 березня 2013.
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 15 червня 2018. Процитовано 24 червня 2018.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання

[ред. | ред. код]