2018 w boksie – Wikipedia, wolna encyklopedia
Lista zawodowych mistrzów świata na 31 grudnia 2018
[edytuj | edytuj kod]Styczeń
[edytuj | edytuj kod]20 stycznia
- Nowy Jork – Robert Easter Jr. obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii lekkiej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Javierem Fortuną.
Errol Spence Jr. obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze półśredniej po pokonaniu przez poddanie po 7. rundzie Lamonta Petersona[1].
Adam Kownacki (waga ciężka) znokautował w 6. rundzie Iago Kiladze[2].
27 stycznia
- Antwerpia – Yves Ngabu obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior ciężkiej po wygranej przez poddanie po 3. rundzie z Geoffreyem Battelo.
- Inglewood – Lucas Martin Matthysse zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii półśredniej wygrywając przez nokaut w 8. rundzie z Tewą Kiramem[3].
Jorge Linares obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkiej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Mercito Gestą. - Ryga – Ołeksandr Usyk obronił tytuł mistrza świata WBO i zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze junior ciężkiej po pokonaniu dwa do remisu Mairisa Briedisa. Był to półfinałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series[4].
Luty
[edytuj | edytuj kod]3 lutego
- Soczi – Murat Gassijew obronił tytuł mistrza świata IBF i zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze junior ciężkiej po wygranej przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Yunierem Dorticosem. Był to półfinałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series[5]. Dorticos zachował jednak tytuł mistrza świata WBA[6].
- Corpus Christi – Gilberto Ramírez obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze superśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 6. rundzie z Habibem Ahmedem[7].
Jerwin Ancajas obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior koguciej po wygranej przez techniczny nokaut w 10. rundzie nad Israelem Gonzalezem[8]. - Naha – Daigo Higa obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze muszej nokautując w 1. rundzie Moisésa Fuentesa[9].
9 lutego
- Warszawa – zmarł Henryk Niedźwiedzki, medalista igrzysk olimpijskich w 1956 w Melbourne w kategorii piórkowej[10].
10 lutego
- Cancún – Miguel Berchelt obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Maxwellem Awuku[11].
16 lutego
- Reno – Raymundo Beltrán zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkiej po wygranej jednogłośnie na punkty z Paulusem Mosesem[12].
17 lutego
- Manchester – George Groves obronił tytuł supermistrza świata WBA i zdobył tytuł mistrza świata IBO w wadze superśredniej po wygranej jednogłośnie na punkty z Chrisem Eubankiem Jrem. Był to półfinałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series[13].
- Las Vegas – David Benavidez obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze superśredniej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Ronaldem Gavrilem[14].
23 lutego
- Rzym – Kamil Szeremeta zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze średniej po wygranej przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Alessandro Goddim[15].
24 lutego
- Inglewood – Artem Dalakjan zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii muszej po wygranej jednogłośnie na punkty z Brianem Vilorią.
Donnie Nietes obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze muszej po pokonaniu przez nokaut w 7. rundzie Juana Carlosa Reveco[16].
Wisaksil Wangek obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior koguciej zwyciężając niejednogłośnie na punkty Juana Francisco Estradę[17]. - Norymberga – Callum Smith pokonał jednogłośnie na punkty Nieky’ego Holzkena, który zastąpił chorego Jürgena Brähmera. Był to półfinałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series w wadze superśredniej[18].
28 lutego
- Tokio – Daniel Roman obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior piórkowej po wygranej jednogłośnie na punkty z Ryō Matsumoto.
Marzec
[edytuj | edytuj kod]1 marca
- Tokio – Ryosuke Iwasa obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior piórkowej po wygranej jednogłośnie na punkty z Ernesto Saulongiem.
Luis Nery pokonał przez techniczny nokaut w 2. rundzie Shinsuke Yamanakę, lecz mimo to utracił tytuł mistrza świata WBC w kategorii koguciej z powodu nadwagi[19].
3 marca
- Nowy Jork – Deontay Wilder obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Luisem Ortizem[20].
Siergiej Kowalow obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze półciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Igorem Michałkinem[21].
Dmitrij Biwoł obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Sullivanem Barrerą[22].
José Uzcátegui zdobył tytuł tymczasowego mistrza świata IBF w wadze superśredniej po pokonaniu przez poddanie w 8. rundzie dotychczasowego mistrza Andre Dirrella[23]. - Weißenfels – Dominic Bösel zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półciężkiej po wygranej jednogłośnie na punkty z Serhijem Demczenko.
6 marca
- Chon Buri – Thammanoon Niyomtrong obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii słomkowej po wygranej jednogłośnie na punkty z Toto Landero.
10 marca
- San Antonio – Mikey Garcia zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkopółśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Siergieja Lipinieca[24].
Kirył Relich zdobył tytuł wakujący mistrza świata WBA w wadze lekkopółśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Rancesem Barthelemym[25]. - Carson – Óscar Valdez obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty ze Scottem Quiggiem, który miał dodatkowo nadwagę[26].
- Boulogne-Billancourt – Brian Castaño obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkośredniej po wygranej przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Cédricem Vitu.
17 marca
- Nowy Jork – José Carlos Ramírez zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkopóśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Amirem Imamem[27].
18 marca
- Kobe – Ryuya Yamanaka obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii słomkowej po wygranej przez poddanie w 8. rundzie z Moisesem Callerosem.
Carlos Canizales zdobył wakujący tytuł regularnego mistrza świata WBA w kategorii junior muszej po wygranej jednogłośnie na punkty z Reiyą Konishim.
24 marca
- Hamburg – Tyron Zeuge obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze superśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Isaakiem Ekpo[28].
30 marca
- Genua – zmarł Aureliano Bolognesi, mistrz igrzysk olimpijskich w 1952 w Helsinkach w kategorii lekkiej[29].
31 marca
- Cardiff – Anthony Joshua obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i IBO oraz zdobył tytuł mistrza świata WBO w kategorii ciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Josepha Parkera[30].
Ryan Burnett obronił tytuł supermistrza świata WBA w wadze koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Yonfrezem Parejo. Wcześniej zrezygnował z tytułu mistrza świata IBF.
Kwiecień
[edytuj | edytuj kod]7 kwietnia
- Las Vegas – Jarrett Hurd obronił tytuł mistrza świata IBF oraz zdobył tytuł supermistrza świata WBA w wadze lekkośredniej po wygranej niejednogłośnie na punkty z Erislandy Larą. Lara utracił również pas mistrza świata federacji IBO[31].
James DeGale odzyskał tytuł mistrza świata IBF w kategorii superśredniej zwyciężając jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Caleba Truaxa[32].
15 kwietnia
- Jokohama – Ryōta Murata obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii średniej po wygranej przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Emanuele Blandamurą.
Cristofer Rosales pokonał przez techniczny nokaut w 9. rundzie Daigo Higę i zdobył w ten sposób tytuł mistrza świata WBC w wadze muszej. Higa utracił pas dzień wcześniej z powodu nadwagi[33].
21 kwietnia
- Belfast – Zolani Tete obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze koguciej po wygranej jednogłośnie na punkty z Omarem Andrésem Narváezem.
Carl Frampton zdobył tytuł tymczasowego mistrza świata WBO w wadze piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Nonito Donaire[34]. - Nowy Jork – Jermall Charlo zdobył tytuł tymczasowego mistrza świata WBC w kategorii średniej po wygranej przez nokaut w 2. rundzie z Hugo Centeno Jrem[35].
Adrien Broner i Jesse Vargas zremisowali w walce w umownym limicie 65,5 kg[36].
Gervonta Davis zdobył tytuł supermistrza świata WBA w kategorii junior lekkiej po wygranej przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Jesúsem Cuellarem[37]. - Berlin – Agit Kabayel obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze ciężkiej nokautując w 3. rundzie Miljana Rovčanina[38].
- Częstochowa – Tomasz Adamek (waga ciężka) pokonał przez techniczny nokaut w 7. rundzie Joeya Abella[39].
Mateusz Masternak (waga junior ciężka) wygrał przez poddanie po 6. rundzie z Yourim Kalengą[40].
23–28 kwietnia
- Karlino – odbyły się odbyły się mistrzostwa Polski seniorów[41].
28 kwietnia
- Filadelfia – Isaac Dogboe zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze junior piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 11. rundzie dotychczasowego mistrza Jessie Magdaleno[42].
- Douai – Vincent Legrand zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Juanem Hinostrozą.
- Bilbao – Kerman Lejarraga zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półśredniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 2. rundzie Bradleya Skeete’a.
- Nowy Jork – Daniel Jacobs pokonał jednogłośnie na punkty Macieja Sulęckiego[43].
Maj
[edytuj | edytuj kod]2 maja
- Nakhon Ratchasima – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze słomkowej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 5. rundzie nad Leroyem Estradą. Był to 50. wygrana Moonsriego na zawodowym ringu[44].
5 maja
- Carson – Giennadij Gołowkin obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata WBC i IBO w kategorii średniej po pokonaniu przez nokaut w 2. rundzie Vanesa Martirosyana[45].
- Londyn – Emmanuel Rodríguez zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii koguciej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Paula Butlera.
Tony Bellew pokonał Davida Haye’a przez techniczny nokaut w 5. rundzie[46].
James Tennyson zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior lekkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z dotychczasowym mistrzem Martinem Wardem.
12 maja
- Nowy Jork – Wasyl Łomaczenko zdobył tytuł supermistrza świata WBA w wadze lekkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 10. rundzie dotychczasowego mistrza Jorge Linaresa[47].
- Verona – Rey Vargas obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Azata Hovhannisyana.
Jaime Munguia zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkośredniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 4. rundzie nad obrońcą tytułu Sadamem Alim[48]. - Wałcz – Krzysztof Głowacki pokonał przez nokaut w 1. rundzie Santandera Silgado[49].
19 maja
- Leeds – Josh Warrington zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii piórkowej wygrywając niejednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Lee Selbym[50].
- Oxon Hill – Gary Russell Jr. obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Josepha Diaza[51].
- Toronto – Adonis Stevenson obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii półciężkiej remisując z Badou Jackiem[52].
- Elx – Marc Vidal obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze piórkowej po remisie z Kiko Martínezem wskutek technicznej decyzji w 3. rundzie.
20 maja
- Tokio – Hekkie Budler zdobył tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF w kategorii junior muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Ryoichim Taguchim.
Hiroto Kyoguchi obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze słomkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Vince’a Parasa.
25 maja
- Tokio – Naoya Inoue zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze koguciej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 1. rundzie obrońcy tytułu Jamiego McDonnella[53].
Ken Shiro obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii muszej po zwycięstwie przez nokaut w 2. rundzie nad Ganiganem Lópezem. - Warszawa – Artur Szpilka pokonał jednogłośnie na punkty Dominicka Guinna[54].
Izuagbe Ugonoh pokonał przez poddanie w drugiej rundzie Freda Kassiego[55].
Ewa Piątkowska pokonała jednogłośnie na punkty Marię Lindberg[56].
26 maja
- Fresno – Jerwin Ancajas obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Jonasem Sultanem.
Khalid Yafai obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior koguciej po pokonaniu przez poddanie w 7. rundzie Davida Carmony[57].
Czerwiec
[edytuj | edytuj kod]2 czerwca
- Bad Tölz – Robin Krasniqi zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze superśredniej pokonując jednogłośnie na punkty Stanisława Kasztanowa[58].
- Rzeszów – Krzysztof Włodarczyk pokonał jednogłośnie na punkty Olanrewaju Durodolę.
9 czerwca
- Los Angeles – Jermell Charlo obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkośredniej pokonując niejednogłośnie na punkty Austina Trouta[59].
Leo Santa Cruz obronił tytuł supermistrza WBA w kategorii piórkowej zwyciężając jednogłośnie na punkty Abnera Maresa[60]. - Las Vegas – Terence Crawford zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze półśredniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie dotychczasowego mistrza Jeffa Horna[61].
- Manchester – Maurice Hooker zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkopółśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Terrym Flanaganem[62].
16 czerwca
- Frisco – Errol Spence Jr. obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii półśredniej po znokautowaniu w 1. rundzie Carlosa Ocampo[63].
Daniel Roman obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior piórkowej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Moisesem Floresem. - San Juan – Ángel Acosta obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 12. rundzie Carlosa Buitrago.
- Warszawa – Andrzej Fonfara pokonał przez TKO w 6 rundzie Ismaila Sillacha.
17 czerwca
- Kijów – Artem Dalakjan obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 8. rundzie Sirichai Thaiyena.
22 czerwca
- Barcelona – Abigail Medina obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior piórkowej pokonując przez techniczny nokaut w 1. rundzie Anthony’ego Settoula.
23 czerwca
- Mérida – Miguel Berchelt obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior lekkiej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 3. rundzie nad Jonathanem Victorem Barrosem[64].
30 czerwca
- Oklahoma City – Gilberto Ramírez obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze superśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Roamerem Alexisem Angulo[65].
Lipiec
[edytuj | edytuj kod]5 lipca
- José Uzcátegui został uznany pełnoprawnym mistrzem świata IBF w wadze superśredniej po rezygnacji dotychczasowego mistrza Jamesa DeGale’a[66].
7 lipca
- Astana – Bejbut Szumenow zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w wadze junior ciężkiej po pokonaniu przez poddanie w 9. rundzie Hizniego Altunkayi[67].
13 lipca
- Kobe – Vic Saludar zdobył tytuł mistrza świata WBO w kategorii słomkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Ryuyą Yamanaką.
14 lipca
- Offenburg – Rocky Fielding zdobył tytuł mistrza świata WBA w kategorii superśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z obrońcą tytułu Tyronem Zeuge[68].
15 lipca
- Kuala Lumpur – Manny Pacquiao zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze półśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z dotychczasowym mistrzem Lucasem Martinem Matthysse[69].
Moruti Mthalane zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Muhammadem Waseemem.
Carlos Canizales obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Lu Binem[70].
21 lipca
- Moskwa – Ołeksandr Usyk obronił tytuły mistrza świata WBC i WBO oraz zdobył tytuły supermistrza świata WBA i mistrza świata IBF w wadze junior ciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Murata Gassijewa. Był to finałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series[71].
- Las Vegas – Jaime Munguia obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkośredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Liama Smitha[72].
Alberto Machado obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Rafaelem Mensahem.
27 lipca
- Qingdao – Thammanoon Niyomtrong obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii słomkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Xionga Zhaozhonga.
Sho Kimura obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze muszej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Froilana Saludara.
28 lipca
- Los Angeles – Mikey Garcia obronił tytuł mistrza świata WBC i zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii lekkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Roberta Eastera Jra[73].
- Kissimmee – Masayuki Ito zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w wadze junior lekkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Christophera Díaza[74].
Sierpień
[edytuj | edytuj kod]3 sierpnia
- Eveleigh – Tevin Farmer zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Billym Dibem[75].
4 sierpnia
- Atlantic City – Eleider Álvarez zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze półciężkiej po pokonaniu przez nokaut w 7. rundzie dotychczasowego mistrza Siergieja Kowalowa[76].
Dmitrij Biwoł obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Isaaca Chilemby[77].
11 sierpnia
- Phoenix – Trevor Bryan zdobył tytuł tymczasowego mistrza świata WBA w wadze ciężkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 9. rundzie BJ Floresa[78].
- Los Angeles – Joseph Diaz pokonał jednogłośnie na punkty Jesúsa Rojasa, lecz ponieważ miał nadwagę, Rojas utrzymał tytuł mistrza świata WBA w wadze piórkowej.
- Savonlinna – Edis Tatli obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Frankiem Urquiagą[79].
16 sierpnia
- Tokio – TJ Doheny zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior piórkowej po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad dotychczasowym mistrzem Ryosuke Iwasą.
18 sierpnia
- Belfast – Carl Frampton obronił tytuł tymczasowego mistrza świata WBO w wadze piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 4. rundzie Luke’a Jacksona[80].
Tyson Fury pokonał jednogłośnie na punkty Francesco Pianetę[81].
Cristofer Rosales obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii muszej po znokautowaniu w 4. rundzie Paddy’ego Barnesa.
25 sierpnia
- Glendale – José Pedraza zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Raymundo Beltránem.
Isaac Dogboe obronił pas mistrza świata WBO w wadze w wadze junior piórkowej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 1. rundzie nad Hidenorim Otake[82].
29 sierpnia
- Nakhon Sawan – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze słomkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Pedro Tadurana[83].
Wrzesień
[edytuj | edytuj kod]8 września
- Nowy Jork – Shawn Porter zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze półśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Dannym Garcíą[84].
Adam Kownacki (waga ciężka) jednogłośnie pokonał na punkty Charlesa Martina[85]. - Inglewood – Donnie Nietes i Aston Palicte zremisowali w walce o wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior koguciej.
Juan Francisco Estrada pokonał Felipe Orucutę jednogłośnie na punkty, a Kazuto Ioka również jednogłośnie wygrał z McWilliamsem Arroyo. Obie walki były w wadze junior koguciej[86].
14 września
- Fresno – José Carlos Ramírez obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkopółśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Antonio Orozco[87].
15 września
- Las Vegas – Saúl Álvarez pokonał niejednogłośnie na punkty Giennadija Gołowkina i zdobył tytuły supermistrza świata WBA i mistrza świata WBC w wadze średniej[88].
Jaime Munguia obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkośredniej po zwycięstwie nad Brandonem Cookiem przez techniczny nokaut w 3. rundzie[89].
22 września
- Londyn – Anthony Joshua obronił tytuły supermistrza świata WBA i mistrza świata IBF, WBO i IBO w wadze ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Aleksanderm Powietkinem[90].
- Łomża – Kamil Szeremeta obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii średniej wygrywając przez nokaut w 10. rundzie z Rubenem Díazem[91].
24 września
- Nagoja – Kōsei Tanaka zdobył tytuł mistrza świata WBO w kategorii muszej wygrywając niejednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Sho Kimurą[92].
28 września
- Dżudda – Callum Smith zwyciężył George’a Grovesa przez nokaut w 7, rundzie w finale turnieju World Boxing Super Series w wadze superśredniej. Zdobył tym samym tytuł supermistrza świata WBA[93].
- Oakland – Jerwin Ancajas zachował tytuł mistrza świata IBF w wadze junior koguciej po remisie z Alejandro Santiago Barriosem.
29 września
- Torrelavega – Sergio García zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkośredniej zwyciężając Maxime’a Beaussire’a jednogłośnie na punkty.
Październik
[edytuj | edytuj kod]1 października
- Belpasso – Graciano Rocchigiani, były zawodowy mistrz świata w wadze superśredniej i półciężkiej, zginął w wypadku samochodowym[94].
4 października
- Kaiserslautern – zmarł Karl Mildenberger, były zawodowy mistrz Europy (EBU) w wadze ciężkiej[95].
6 października
- Chicago – Artur Bietierbijew obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze półciężkiej nokautując w 4. rundzie Calluma Johnsona[96].
Daniel Roman obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior piórkowej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 10. rundzie Gavina McDonnella[97].
Jarrell Miller znokautował w 2. rundzie Tomasza Adamka (waga ciężka)[98]. - Pak Kret – Wisaksil Wangek obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Iranem Díazem[99].
7 października
- Jokohama – Naoya Inoue znokautował w 1. rundzie Juana Carlosa Payano. Obronił tym samym tytuł mistrza świata WBA w wadze koguciej i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series[100].
Ken Shiro obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 7. rundzie Milana Melindo,
Kirył Relich obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkopółśredniej i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series po pokonaniu jednogłośnie na punkty Eduarda Trojanowskiego[101].
13 października
- Jekaterynburg – Zolani Tete obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze koguciej i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series po pokonaniu jednogłośnie na punkty Miszy Ałojana[102].
Andrew Tabiti pokonał jednogłośnie na punkty Rusłana Fajfera i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej[103]. - Omaha – Terence Crawford obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii półśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z José Benavidezem Jrem[104].
- Newcastle – Francesco Patera zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkiej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Lewisem Ritsonem.
20 października
- Boston – Demetrius Andrade zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii średniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Walterem Kautondokwą.
Tevin Farmer obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 5. rundzie Jamesa Tennysona[105]. - Orlando – Yunier Dorticos pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza Masternaka i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej.
Emmanuel Rodríguez obronił pas mistrza świata IBF w kategorii koguciej po niejednogłośnym zwycięstwie na punkty nad Jasonem Moloneyem i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series[106]. - Las Vegas – Rob Brant zdobył pas mistrza świata WBA w kategorii średniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Ryōty Muraty[107].
26 października
- Vesoul – Georges Ory zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze koguciej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Joshem Wale’em.
27 października
- Nowy Orlean – Iwan Baranczyk zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii lekkopółśredniej wygrywając przez poddanie w 7. rundzie wskutek kontuzji z Anthonym Yigitem i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series.
Regis Prograis awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze lekkopółśredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Terry’ego Flanagana[108]. - Nowy Jork – Daniel Jacobs zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze średniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Serhijem Derewjanczenko[109].
Alberto Machado obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior lekkiej nokautując w 1. rundzie Yuandale Evansa. - Fuenlabrada – Kiko Martínez zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Marca Vidala.
- Weißenfels – Dominic Bösel zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półciężkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Enrico Köllingiem.
29 października
- Pasay – Felix Alvarado zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior muszej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 7. rundzie Randy’ego Petalcorina[110].
Listopad
[edytuj | edytuj kod]3 listopada
- Glasgow – Nonito Donaire zdobył tytuł supermistrza świata WBA oraz wakujący diamentowy pas mistrza świata WBC w kategorii koguciej wygrywając wskutek kontuzji w 4. rundzie z Ryanem Burnettem. Awansował tym samym do półfinału turnieju World Boxing Super Series[111].
Josh Taylor awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze lekkopółśredniej po pokonaniu przez techniczny nokaut w 7. rundzie Ryana Martina[112].
10 listopada
- Manchester – Ołeksandr Usyk obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata WBC, IBF i WBO w wadze junior ciężkiej wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Tonym Bellewem[113].
- Chicago – Krzysztof Głowacki zdobył pas tymczasowego mistrza WBO w wadze junior ciężkiej i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series po pokonaniu jednogłośnie na punkty Maksima Własowa[114].
Mairis Briedis pokonał jednogłośnie na punkty Noela Gevora i awansował do półfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej[115]. - Gliwice – Artur Szpilka pokonał niejednogłośnie na punkty Mariusza Wacha (waga ciężka)[116].
16 listopada
- Oklahoma City – Maurice Hooker obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkopółśredniej wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Alexem Saucedo[117].
17 listopada
- Hyères – Luca Rigoldi zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Jeremym Parodim.
- Dessau – Robin Krasniqi obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze superśredniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Ronnym Landaetą[118].
- Barakaldo – Kerman Lejarraga obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półśredniej nokautując w 4. rundzie Frankiego Gavina.
18 listopada
- Hipolitów – zmarł Andrzej Gmitruk, trener bokserski[119].
24 listopada
- Atlantic City – Dmitrij Biwoł obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej po pokonaniu jednogłośnie na punkty Jeana Pascala[120].
- Monte Carlo – Khalid Yafai obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior koguciej wygrywając jednogłośnie na punkty z Israelem Gonzalezem.
29 listopada
- Chon Buri – Thammanoon Niyomtrong obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze słomkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Byronem Rojasem.
30 listopada
- Florencja – Joe Hughes zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkopółśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Andreą Scarpą.
Grudzień
[edytuj | edytuj kod]1 grudnia
- Los Angeles – Deontay Wilder zremisował z Tysonem Furym i tym samym obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej[121].
Jarrett Hurd obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i IBO w wadze lekkośredniej po pokonaniu przez nokaut w 4. rundzie Jasona Welborna[122].
Carlos Licona zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii słomkowej po wygrywając niejednogłośnie na punkty z Markiem Anthonym Barrigą. - Québec – Ołeksandr Hwozdyk zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze półciężkiej po znokautowaniu w 11. rundzie dotychczasowego mistrza Adonisa Stevensona[123].
3 grudnia
- Berlin – zmarł Markus Beyer, były zawodowy mistrz świata federacji WBC w wadze superśredniej[124].
8 grudnia
- Nowy Jork – Wasyl Łomaczenko obronił tytuł supermistrza świata WBA i zdobył tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z José Pedrazą.
Emanuel Navarrete zdobył pas mistrza świata WBO w wadze junior piórkowej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Isaaca Dogboe[125].
14 grudnia
- Corpus Christi – Gilberto Ramírez obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze superśredniej wygrywając niejednogłośnie na punkty z Jesse Hartem[126].
15 grudnia
- Nowy Jork – Saúl Álvarez zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze superśredniej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 3. rundzie nad dotychczasowym mistrzem Rockym Fieldingiem[127].
Tevin Farmer obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej wygrywając jednogłośnie na punkty z Francisco Fonsecą[128]. - Kijów – Artem Dalakjan obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze muszej pokonując przez techniczny nokaut w 5. rundzie Gregorio Lebrona.
22 grudnia
- Nowy Jork – Tony Harrison zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii lekkośredniej po pokonaniu jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Jermella Charlo[129].
Jermall Charlo zdobył wakujący tytuł tymczasowego mistrza świata WBC w wadze średniej wygrywając jednogłośnie na punkty z Matwiejem Korobowem[130]. - Manchester – Josh Warrington obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze piórkowej wygrywając jednogłośnie na punkty z Carlem Framptonem[131].
- Londyn – Dillian Whyte (waga ciężka) znokautował w 11. rundzie Derecka Chisorę[132].
Charlie Edwards zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Cristoferem Rosalesem.
30 grudnia
- Tokio – Masayuki Ito obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior lekkiej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 7. rundzie nad Jewgienijem Czuprakowem.
Ken Shiro obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior muszej wygrywając jednogłośnie na punkty z Saúlem Juárezem[133].
31 grudnia
- Makau – Hiroto Kyoguchi zdobył tytuł supermistrza świata WBA w wadze junior muszej po zwycięstwie przez techniczny nokaut w 11. rundzie nad dotychczasowym mistrzem Hekkie Budlerem.
Donnie Nietes zdobył wakujący pas mistrza świata WBO w wadze junior koguciej po zwycięstwie niejednogłośnie na punkty nad Kazuto Ioką.
Moruti Mthalane obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze muszej wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Masahiro Sakamoto[134].
Uwagi
[edytuj | edytuj kod]Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ Teatr jednego aktora – Spence Jr porozbijał Petersona.. bokser.org, 21 stycznia 2018. [dostęp 2018-01-28]. (pol.).
- ↑ Adam Kownacki zastopował Kiladze!. bokser.org, 21 stycznia 2018. [dostęp 2018-01-28]. (pol.).
- ↑ Matthysse przełamał niewygodnego rywala.. bokser.org, 28 stycznia 2018. [dostęp 2018-01-28]. (pol.).
- ↑ WBSS: Usyk lepszy w wojnie od Briedisa – oto pierwszy finalista.. bokser.org, 28 stycznia 2018. [dostęp 2018-01-28]. (pol.).
- ↑ Gasijew znokautował Dorticosa i zameldował się w finale WBSS!. bokser.org, 4 lutego 2018. [dostęp 2018-03-04]. (pol.).
- ↑ Piękna scena. Gasijew oddał Dorticosowi tytuł (wideo). bokser.org, 4 lutego 2018. [dostęp 2018-03-04]. (pol.).
- ↑ Ramirez obronił tytuł WBO w limicie 76,2 kg.. bokser.org, 4 lutego 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Ancajas vs Gonzalez results: Jerwin Ancajas successfully defends IBF belt.. badlefthook.com, 3 lutego 2018. [dostęp 2018-03-15]. (ang.).
- ↑ Daigo Higa destroys Moises Fuentes in 2:32.. badlefthook.com, 4 lutego 2018. [dostęp 2018-03-15]. (ang.).
- ↑ Henryk Niedźwiedzki nie żyje.. legia.com, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-03-04]. (pol.).
- ↑ Berchelt łatwo utrzymał się na tronie WBC.. bokser.org, 11 lutego 2018. [dostęp 2018-03-15]. (pol.).
- ↑ Beltran dopiął swego zdobywając pas WBO wagi lekkiej.. bokser.org, 17 lutego 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ WBSS: Wojna o Anglię dla Grovesa.. bokser.org, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Benavidez utrzymał się na tronie WBC, wygrana Rodrigueza.. bokser.org, 18 lutego 2018. [dostęp 2018-03-15]. (pol.).
- ↑ Kamil Szeremeta mistrzem Europy!. bokser.org, 23 lutego 2018. [dostęp 2018-03-04]. (pol.).
- ↑ Walczyli o pasy w wadze muszej.. bokser.org, 25 lutego 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Estrada: Nie wiem, co oglądali sędziowie.. bokser.org, 25 lutego 2018. [dostęp 2018-03-15]. (pol.).
- ↑ Callum Smith dołączył do Grovesa w finale turnieju WBSS!. bokser.org, 25 lutego 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Nery ponownie pokonał Yamanakę, ale stracił tytuł na ważeniu.. bokser.org, 1 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Wilder przetrwał kryzys i znokautował Ortiza!. bokser.org, 4 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Siergiej Kowaliow porozbijał dzielnego Michałkina.. bokser.org, 4 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Biwol zastopował Barrerę!. bokser.org, 4 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Uzcátegui z problemami w szatni, w ringu zdemolował Dirrella.. bokser.org, 4 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Mikey Garcia mistrzem już w czwartym limicie!. bokser.org, 11 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Relich z pasem WBA, Commey lepszy w eliminatorze.. bokser.org, 11 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ Quigg przegrał na wadze, ale i w ringu.. bokser.org, 11 marca 2018. [dostęp 2018-03-14]. (pol.).
- ↑ José Carlos Ramírez nowym mistrzem WBC w limicie 63,5 kg.. bokser.org, 18 marca 2018. [dostęp 2018-03-18]. (pol.).
- ↑ Zeuge obronił tytuł, Murat przed czasem.. bokser.org, 25 marca 2018. [dostęp 2018-04-06]. (pol.).
- ↑ Morto Aureliano Bolognesi, medaglia d’oro di pugilato alle Olimpiadi del 1952.. genova.repubblica.it, 10 lutego 2018. [dostęp 2018-04-06]. (wł.).
- ↑ Joshua pokonał Parkera i zunifikował trzeci pas wagi ciężkiej.. bokser.org, 1 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-06]. (pol.).
- ↑ Hurd pokonał Larę i zunifikował dwa pasy.. bokser.org, 8 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-21]. (pol.).
- ↑ DeGale: wróciłem, zostało mi jeszcze kilka lat boksowania.. bokser.org, 8 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-21]. (pol.).
- ↑ Ryota Murata obronił pas WBA Regular wagi średniej.. bokser.org, 15 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-21]. (pol.).
- ↑ Frampton wypunktował Donaire’a.. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ Jermall Charlo znokautował Centeno (wideo).. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ Broner z Vargasem na remis. [online], bokser.org, 22 kwietnia 2018 [dostęp 2018-04-22] (pol.).
- ↑ Gervonta Davis z pasem WBA (wideo).. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ Agit Kabayel obronił pas mistrza Europy wagi ciężkiej.. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ PBN: Adamek zastopował Abella!. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ PBN: Koncert Masternaka – rewanż jest słodki!. bokser.org, 22 kwietnia 2018. [dostęp 2018-04-22]. (pol.).
- ↑ KOMUNIKAT KOŃCOWY WYDZIAŁU SPORTOWEGO PZB. LXXXIX MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KARLINO 22–28.04.2018.. pzb.com.pl. [dostęp 2018-05-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (20 maja 2018)]. (pol.).
- ↑ Jennings wypunktował Dawejkę, Hart znokautował Nicholsona.. bokser.org, 29 kwietnia 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Sulęcki nie dal rady Jacobsowi.. bokser.org, 29 kwietnia 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ 50 wygranych i ani jednej porażki.Osiągnięcie Floyda wyrównane.. bokser.org, 2 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Gołowkin zdemolował twardego Martirosyana w niecałe dwie rundy.. bokser.org, 6 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Haye znowu się rozsypał – Bellew zwycięża przed czasem!. bokser.org, 6 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Łomaczenko nokautuje Linaresa i zdobywa pas WBA wagi lekkiej.. bokser.org, 13 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Jaime Munguia zdemolował Alego – oto nowy mistrz WBO.. bokser.org, 13 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Głowacki nokautuje w pierwszej rundzie!. bokser.org, 13 maja 2018. [dostęp 2018-07-06]. (pol.).
- ↑ Warrington zdetronizował Selby’ego.. bokser.org, 20 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Russell Jr pokonał Diaza i obronił pas WBO.. bokser.org, 20 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Wojna w Toronto – Stevenson i Jack na remis.. bokser.org, 20 maja 2018. [dostęp 2018-05-20]. (pol.).
- ↑ Jamie McDonnell traci tytuł WBA w wadze koguciej.. bokser.org, 25 maja 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Szpilka wrócił na zwycięską ścieżkę.. bokser.org, 26 maja 2018. [dostęp 2018-07-06]. (pol.).
- ↑ Spory niedosyt – Kassi szybko poddał walkę z Ugonohem.. bokser.org, 25 maja 2018. [dostęp 2018-07-06]. (pol.).
- ↑ Trudna, ale zwycięska przeprawa Piątkowskiej z Lindberg.. bokser.org, 26 maja 2018. [dostęp 2018-07-06]. (pol.).
- ↑ Ancajas i Yafai obronili tytuły. Teraz unifikacja?. bokser.org, 27 maja 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Robin Krasniqi mistrzem Europy w wadze super średniej.. bokser.org, 3 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Drugi z braci Charlo również pokonał Trouta.. bokser.org, 10 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Ponad 2 tysiące ciosów – Santa Cruz znów lepszy od Maresa.. bokser.org, 10 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Crawford demolował Horna, aż sędzie przerwał walkę.. bokser.org, 10 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Maurice Hooker pokonał po trudnym boju Flanagana i zdobył pas WBO.. bokser.org, 9 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Spence Jr znokautował Ocampo już w pierwszej rundzie.. bokser.org, 24 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ Miguel Berchelt obronił po raz trzeci pas federacji WBC.. bokser.org, 24 czerwca 2018. [dostęp 2018-06-24]. (pol.).
- ↑ „Zurdo” Ramírez obronił pas WBO wagi super średniej.. bokser.org, 1 lipca 2018. [dostęp 2018-07-01]. (pol.).
- ↑ José Uzcátegui pełnoprawnym mistrzem IBF.. bokser.org, 5 lipca 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Szujmenow pokonał Altunkayę w walce o śmieszny pas WBA Regular.. bokser.org, 7 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Fielding zdetronizował Zeuge.. bokser.org, 15 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Pacquiao zdominował i zastopował Mathysse.. bokser.org, 15 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Walki mistrzowskie z minionej nocy.. bokser.org, 15 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Usyk wypunktował Gasijewa i zgarnął 4 mistrzowskie pasy!. bokser.org, 22 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Manguia okazał się zbyt silny dla Smitha, broniąc pasa WBO.. bokser.org, 22 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Mikey Garcia zunifikował pasy WBC i IBF wagi lekkiej.. bokser.org, 29 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Ito z pasem WBO, udany debiut Nikitina.. bokser.org, 29 lipca 2018. [dostęp 2018-07-31]. (pol.).
- ↑ Farmer mistrzem IBF – Dib ogłosił zakończenie kariery.. bokser.org, 3 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Alvarez zastopował Kowaliowa i odebrał mu pas WBO!. bokser.org, 5 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Biwol łatwo ograł Chilembę – teraz unifikacja?. bokser.org, 5 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Trevor Bryan tymczasowym mistrzem świata w wadze ciężkiej.. bokser.org, 12 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Wygrana Heleniusa, Tatli obronił tytuł mistrza Europy.. bokser.org, 12 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Frampton dopisuje 26. zwycięstwo do rekordu, Jackson poddany.. bokser.org, 19 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Jednostronna dominacja Fury’ego, walka nie porwała.. bokser.org, 18 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Pedraza zdetronizował Beltrana – nowy mistrz WBO wagi lekkiej.. bokser.org, 26 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ 51–0. Rekord Mayweathera pobity.. bokser.org, 29 sierpnia 2018. [dostęp 2018-08-31]. (pol.).
- ↑ Porter nieznacznie lepszy od Garcii – oto nowy mistrz WBC.. bokser.org, 9 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Ciężka przeprawa z happy endem – Kownacki wypunktował Martina!. bokser.org, 9 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Superfly 3: Estrada i Ioka na plus, remis w walce Nietes – Palicte.. bokser.org, 9 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ José Carlos Ramírez obronił pas WBC po raz pierwszy.. bokser.org, 15 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Ależ rewanż! Canelo o włos lepszy (zdaniem sędziów) od Gołowkina.. bokser.org, 16 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Jaime Munguia przejechał się po Cooku, broniąc pasa WBO.. bokser.org, 16 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Joshua był zagrożony, ale to on złamał Powietkina!. bokser.org, 22 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Kamil Szeremeta wygrywa przed czasem i broni pasa mistrza Europy.. bokser.org, 23 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Kosei Tanaka mistrzem świata w trzeciej kategorii.. bokser.org, 24 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Callum Smith zwycięża turniej WBSS w wadze super średniej!. bokser.org, 28 września 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Graciano Rochcigiani nie żyje!. bokser.org, 2 października 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Box-Europameister Karl Mildenberger stirbt mit 80 Jahren. rheinpfalz.de, 5 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (niem.).
- ↑ Wojna! Beterbijew przełamał Johnsona.. bokser.org, 7 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Daniel Roman obronił pas WBA stopując McDonnella.. bokser.org, 7 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Miller znokautował Adamka!. bokser.org, 7 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ Wangek obronił tytuł mistrza świata. bokser.org, 6 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ WBSS: Potwór! Inoue zdemolował Payano.. bokser.org, 7 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ WBSS: Relich pokonał Trojanowskiego i awansuje do półfinału.. bokser.org, 7 października 2018. [dostęp 2018-10-13]. (pol.).
- ↑ WBSS: Zolani Tete w półfinale.. bokser.org, 14 października 2018. [dostęp 2018-10-14]. (pol.).
- ↑ Bez niespodzianki w Jekaterynburgu.. bokser.org, 14 października 2018. [dostęp 2018-10-14]. (pol.).
- ↑ Terence Crawford zastopował Benavideza.. bokser.org, 14 października 2018. [dostęp 2018-10-14]. (pol.).
- ↑ Andrade przejął pas po Saundersie, Farmer obronił tytuł IBF.. bokser.org, 21 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Było blisko – Masternak gorszy o włos od Dorticosa.. bokser.org, 21 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Murata sensacyjnie przegrał z Brantem.. bokser.org, 21 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ WBSS: Baranczyk i Prograis w półfinale limitu 63,5 kg.. bokser.org, 28 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Fantastyczny Jacobs pokonał na punkty Derewianczenkę.. bokser.org, 28 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Alvarado z wakującym pasem IBF.. bokser.org, 29 października 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Nonito Donaire w półfinale turnieju WBSS.. bokser.org, 3 listopada 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Josh Taylor nokautuje, następnym rywalem Iwan Baranczyk.. bokser.org, 3 listopada 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Usyk w tarapatach, ale znokautował Bellew!. bokser.org, 11 listopada 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ WBSS: wojna dla Głowackiego – awans do półfinału i pas WBO Interim!. bokser.org, 11 listopada 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ WBSS: brzydka walka – Briedis pokonał Gevora.. bokser.org, 11 listopada 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Szpilka powstał z desek i wygrał (?) z Wachem!. bokser.org, 11 listopada 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Kavaliauskas wygrał i rzucił wyzwanie Crawfordowi.. bokser.org, 17 listopada 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Arstan tylko na remis. Krasniqi obronił pas EBU.. bokser.org, 18 listopada 2018. [dostęp 2018-12-22]. (pol.).
- ↑ Andrzej Gmitruk nie żyje. Legendarny trener zginął w pożarze.. bokser.org, 20 listopada 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Biwol pewnie ograł Pascala i obronił pas WBA wagi półciężkiej.. bokser.org, 25 listopada 2018. [dostęp 2018-12-22]. (pol.).
- ↑ Wilder uratował dwoma nokdaunami remis z kapitalnym Furym!. bokser.org, 2 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Jarrett Hurd znokautował Welborna i obronił pasy IBF / WBA.. bokser.org, 2 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Gwozdyk odebrał tytuł Stevensonowi!. bokser.org, 2 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Nie żyje Markus Beyer.. bokser.org, 4 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Świetny Łomaczenko pokonał twardego Pedrazę w walce o pasy WBO / WBA.. bokser.org, 9 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-18]. (pol.).
- ↑ Ramirez obronił pas WBO – teraz rusza na podbój wagi półciężkiej.. bokser.org, 15 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Canelo znokautował Fieldinga i zdobył pas w trzecim limicie.. bokser.org, 16 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Nowy Jork: Farmer i Taylor obronili tytuły.. bokser.org, 16 grudnia 2018. [dostęp 2018-12-20]. (pol.).
- ↑ Harrison zrzucił Charlo z tronu WBC wagi junior średniej.. bokser.org, 23 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).
- ↑ Jermall Charlo pokonał po trudnej walce Korobowa.. bokser.org, 23 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).
- ↑ Niespodziewana, ale zasłużona porażka Carla Framptona.. bokser.org, 23 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).
- ↑ Whyte ciężko znokautował Chisorę w świetnym rewanżu!. bokser.org, 23 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).
- ↑ Trzy walki mistrzowskie w Tokio.. bokser.org, 30 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).
- ↑ Wygrane Nietesa i Mthalane, porażka Budlera.. bokser.org, 31 grudnia 2018. [dostęp 2019-01-02]. (pol.).