Гексод — Вікіпедія
Ця стаття не містить посилань на джерела. (липень 2020) |
Гексо́д — електронна лампа з шістьма електродами: катод, анод і чотири сітки.[1][2]
Поява в лампі четвертої сітки була викликана тим, що у пентодів з окремим виводом третьої (антидинатронної) сітки - у випадку використання його як лампи з подвійним керуванням - ця третя сітка перестала виконувати свою основну функцію - перешкоджати виникненню струму вторинних електронів.
Тому в нових шестиелектродних лампах, названих гексод, третя від катода сітка використовувалася для подвійного керування анодним струмом, а додаткова четверта, найближча до анода, стала антидинатронною. Ніяких інших додаткових переваг введення четвертої сітки не давало, а електричні характеристики гексодів мало відрізнялися від характеристик пентодів.
А оскільки в ті роки, коли з'явилися гексоди, схеми з подвійним керуванням лампою в радіоприймальній і передавальній апаратурі мали дуже обмежене застосування, то й попит на гексоди виявився незначним. Як наслідок, за всі роки розвитку та вдосконалення лампової техніки в усьому світі було розроблено та випущено всього кілька типів «чистих» (тобто не комбінованих) ламп з чотирма сітками - гексодів.
Довоєнна німецька лампа гексод типу АН-1 - чотиривольтової підігрівної серії з крутизною S = 1,8 мА/В, Ri = 2 мОм і прохідною ємністю 0,06 пФ. Всі чотири сітки цього гексода мають самостійні незалежні виводи.
Радянською електронною промисловістю «чисті» гексоди так і не були освоєні в масовому виробництві, а з комбінованих тріод-гексодів можна назвати лише лампу 6И2П. Втім, і серед комбінованих ламп західноєвропейського виробництва згадується лише один тип тріод-гексодів: це німецька пальчикова девятиштиркова лампа типу ECH-80 - повний аналог лампи 6И2П.
- ↑ Thrower, Keith R. (1992). History of the British Radio Valve to 1940 (англ.). Ropley, Hants: MMA International. с. 68. ISBN 0-9520684-0-0.
{{cite book}}
: Проігноровано невідомий параметр|totalpages=
(довідка) - ↑ Sōgo Okamura, ред. (1994). History of Electron Tubes (англ.). Tokyo: Ohmsha. с. 110. ISBN 4-274-03444-5. Архів оригіналу за 16 липня 2020. Процитовано 6 липня 2020.
{{cite book}}
: Проігноровано невідомий параметр|totalpages=
(довідка)
Це незавершена стаття про електроніку. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |