Флорида-Мару — Вікіпедія

Історія
Японія Японія
Назва: Флорида-Мару (Florida Maru)
Власник: Kawasaki Kisen
Будівник: Kawasaki Dockyard
Будівельний номер: 484
Завершений: 1925
Доля: 1 квітня 1943 потоплене у гавані Кавієнга
Основні характеристики
Тип: вантажопасажирське
Тоннаж: 5845 GRT
Довжина: 123,4 м
Ширина: 16,2 м
Двигуни: 1 дизель
Швидкість: 11 вузлів
Флорида-Мару. Карта розташування: Папуа Нова Гвінея
Флорида-Мару
Флорида-Мару
Район загибелі «Флорида-Мару»

Флорида-Мару (Florida Maru) — транспортне судно, яке під час Другої світової війни взяло участь у операціях японських збройних сил в архіпелазі Бісмарка.

Флорида-Мару спорудили в 1925 році на верфі Kawasaki Dockyard у Кобе для компанії Kawasaki Kisen.

6 жовтня 1941-го Флорида-Мару реквізували для потреб Імперського флоту Японії.

10—15 грудня 1942-го Флорида-Мару, яке прийняло на борт дев'ять сотень осіб зі 101-го будівельного загону та обладнання, пройшло з Йокосуки на атол Трук у центральній частині Каролінських островів (ще до війни тут облаштували головну базу японського флоту в Океанії). Цей перехід був частиною операції з проведення конвою № 1 Го.

9 січня 1943-го судно вийшло з японського порту Саєкі у складі конвою «Т» — одного з багатьох, проведення яких здійснювалось у межах операції «Військові перевезення №8» (No. 8 Military Movement, 8-Go Enshu Yuso). Метою цих рейсів було постачання головної передової бази в Рабаулі (острів Нова Британія у архіпелазі Бісмарка), з якої провадились операції на Соломонових островах та сході Нової Гвінеї.[1]

У середині березні 1943-го Флорида-Мару перебувало в Рабаулі, звідки вийшло 12 березня у складі конвою до Палау (важливий транспортний хаб у західній частині Каролінського архіпелагу). 15 березня за три сотні кілометрів на північний захід від островів Адміралтейства Флорида-Мару було пошкоджене внаслідок атаки підводного човна «Тріггер». Хоча судно покинули, проте воно не затонуло і через кілька діб. Як наслідок, 18 березня два кораблі конвою — транспорт Тоней-Мару та есмінець Мочідзукі — повернули назад з метою здійснити буксирування Флорида-Мару. 24 березня судно довели до якірної стоянки Мьове біля острова Новий Ганновер, після чого Тоней-Мару вирушило на Трук. Що стосується Флорида-Мару, то невдовзі його вдалось доправити до розташованого за кілька десятків кілометрів на схід Кавієнгу — другої за значенням японської бази в архіпелазі Бісмарка на острові Нова Ірландія.

3 квітня при нальоті на Кавієнг літаків B-17 «Літаюча фортеця» Флорида-Мару було знов уражене та затонуло.[2][3]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Bertke, Donald A.; Smith, Gordon; Kindell, Don (26 вересня 2015). World War II Sea War, Vol 8: Guadalcanal Secured (англ.). Lulu.com. ISBN 978-1-937470-13-5.
  2. Japanese Salvage and Repair Tugs. www.combinedfleet.com. Процитовано 14 грудня 2020.
  3. Florida Maru (+1943).