Донець Тетяна Анатоліївна — Вікіпедія

Донець Тетяна Анатоліївна
Народилася11 липня 1980(1980-07-11) (44 роки)
м. Дніпропетровськ
ГромадянствоУкраїна Україна
Національністьукраїнка
Діяльністьполітик
Alma materІнститут міжнародних відносин Київського університету
ЧленствоВерховна Рада України VIII скликання
Посаданародний депутат України[1] і народний депутат України
Партія
МатиНаталя Донець
Сайтtetianadonets.com
Україна Народний депутат України
7-го скликання
ВО "Батьківщина" 12 грудня 2012 27 листопада 2014
8-го скликання
«Народний фронт» 27 листопада 2014 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Тетяна Анатоліївна Донець (* 11 липня 1980 р. м. Дніпропетровськ;) — Народний депутат України, член ВО "Батьківщина" та «Народного фронту».

Освіта

[ред. | ред. код]

1997 р. — закінчила середню школу в місті Дніпропетровську з відзнакою.

2003 р. — Київський національний університет імені Т. Г. Шевченка, спеціальність — правознавство, юрист.

2005 р. — Київський інститут міжнародних відносин, спеціальність р. — міжнародні економічні відносини.

Має ступінь магістра з питань конституційно-фінансового права.

Трудова діяльність

[ред. | ред. код]

З 2000 року - фізична особа-підприємець. 2004 - 2005 рр. - директор з розвитку ТОВ «Готель «Асторія» (м.Дніпропетровськ); 2005 - 2010 рр. - директор ПП «Арт енд Фешен»; 2010-2012 рр. - директор ТОВ «Спектр-Б» (м.Київ).

Політична кар’єра

[ред. | ред. код]

У 1998 році стала помічником Народного депутата України.

У 2006-2010 роках була депутатом V скликання Шевченківської районної ради міста Києва. Обіймала посаду голови постійної мандатної комісії з питань депутатської діяльності та етики, забезпечення законності і правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, інформаційної політики та взаємодії з об'єднаннями громадян. В цей період була заступником Глави фракції «БЮТ».

Тетяна Донець стала відома через жорстку позицію щодо приватизації низки об'єктів освіти, інтернату з територією в 12 гектар, 15 тис. метрів квадратних, ЖЕКів та іншої комунальної власності. Завдяки масі публічних виступів в ЗМІ, їй вдалося домогтися створення слідчої комісії, результатом якої стало блокування незаконної приватизації всіх вищеназваних і всіх соціально значущих об'єктів. Кажуть, саме це стало приводом для зміщення Тетяни Донець з посади заступника голови фракції і одноголосного виключення з фракції БЮТ.

Інцидент з виключенням з фракції не вплинув на політичні погляди Тетяни Донець. Вона залишилася в партії. У грудні 2012 року стала депутатом Верховної ради VII скликання, отримавши № 55 у партійному списку ВО «Батьківщина».

У 2014 році Тетяна Донець стала депутатом Верховної Ради VIII скликання, отримавши №20 в списку партії «Народний фронт», яка була сформована шляхом виходу частини політиків на чолі з Арсенієм Яценюком і Олександром Турчиновим з партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина».

За час перебування в парламенті Тетяна Донець стала автором 16 законопроєктів, в тому числі проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо протидії поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ). Проєкт Закону був створений у співпраці з понад 50 громадськими та пацієнтськими організаціями, серед яких - ПРООН, ЮНЕЙДС, «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Міжнародний Альянс з ВІЛ / СНІД в Україні, Фонд Олени Пінчук «АНТИСНІД», «Фонд В. Дж. Клінтона» в Україні. Робота Тетяни Донець була відзначена особистої подякою заступника Генерального секретаря ООН Мішеля Сідібе.

Є автором законопроєкту «Про забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення», зареєстровано 7 липня 2014 року. Документ передбачає компенсацію витрат громадян за рахунок медичного страхування.

З січня 2013 року - голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, іншим соціально небезпечним захворюванням і з контроля за забезпеченням лікарськими засобами і медичними виробами, які закуповуються за державні кошти комітету Верховної ради з питань охорони здоров'я.

З травня 2013 - член тимчасової слідчої комісії Верховної ради з питань розслідування фактів порушення законодавства України при здійсненні державних закупівель, неефективного використання державних коштів та зловживань службовим становищем з боку посадових осіб Міністерства охорони здоров'я України, інших державних підприємств, установ і організацій в сфері охорони здоров'я і фармацевтичної галузі.

Родина

[ред. | ред. код]

Мати Наталія — народний депутат Верховної Ради України III скликання, батько Анатолій — засновник ТОВ «ДІМ-Інвест».

26 січня 2018 року Тетяна народила доньку.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]